Źródło: Pinterest

Chciałabyś być lubiana przez rówieśników? W tym wpisie podpowiadamy, jak zdobyć sympatię otoczenia.

Akceptacja otoczenia jest dla wielu nastolatek bardzo ważna. Zdobycie sympatii rówieśników nie zawsze jest proste, ale z naszymi wskazówkami powinno się udać.

Jak zdobyć sympatię otoczenia?

#1. Pokochaj siebie

Nikt inny Cię nie polubi, dopóki Ty sama tego nie zrobisz. Jeżeli nie będziesz akceptować siebie, Twoje poczucie własnej wartości będzie niskie. To z kolei sprawi, że ludzie będą trzymali Cię na dystans. Każdy z nas ma kompleksy, ale najważniejsze, żebyś miała świadomość, że Twoje wady nie czynią Cię gorszą od nikogo.

#2. Pokonaj swoje kompleksy

Jeżeli kompleksy burzą Twoje poczucie wartości, to postaraj się je wyeliminować. Nie jest to proste zadanie, ale warto podjąć ten trud, gdyż możesz na tym sporo zyskać. Pewność siebie pomoże Ci w kontaktach z rówieśnikami. Jeśli nie wiesz, jak pokonać swoje kompleksy, to koniecznie zajrzyj do naszego wpisu: Kompleksy ? jak sobie z nimi radzić?

#3. Bądź sobą

Nie ma sensu udawać kogoś, kim się nie jest, po to aby zdobyć sympatię otoczenia. Po pierwsze inni szybko wyczują, że jesteś nieszczera, a po drugie w ten sposób utrudnisz sobie życie. Pozorowanie jest męczące i stresujące – łatwo jest popełnić jakiś błąd. Ryzyko z kolei jest bardzo duże, bo możesz zyskać łatkę kłamczuchy.

#4. Nie próbuj na siłę

Desperacja nigdy nie jest mile widziana, a uwierz, że bardzo łatwo jest ją wykryć. Jeżeli będziesz na siłę próbowała zaskarbić sobie sympatię otoczenia, możesz uzyskać odwrotny efekt. Nie chodzi o to, aby namawiać innych do tego, aby Cię polubili. Odpowiedni ludzie sami odkryją, że warto trzymać się z Tobą.

Co robić, jeśli otoczenie Cię nie lubi?

Sympatia rówieśników (lub jej brak) nie definiuje tego, jaką jesteś osobą. To, że nie udało Ci się znaleźć wspólnego języka z otoczeniem, nie oznacza wcale, że coś jest z Tobą nie tak. Być może nie trafiłaś po prostu na ludzi, którzy nadają na tych samych falach, co Ty. Otwórz się na nowe znajomości i nie rozpamiętuj tego, że ktoś Cię nie polubił. Nie da się wszystkim przypodobać, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał jakieś ,,ale”. Grunt to się tym nie przejmować 🙂

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj