Źródło: Pinterest

Zamierzasz nałożyć hennę na brwi u kosmetyczki? Z tego wpisu dowiesz się, jak taki zabieg wygląda.

Przyciemnianie brwi za pomocą henny to dość popularny zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet i młodych dziewczyn. Jeżeli Ty także jesteś nim zainteresowana, to ten wpis jest dla Ciebie!

Henna brwi – co musisz o tym wiedzieć?

Nakładanie henny na brwi to skuteczny sposób na ich przyciemnienie oraz podkreślenie kształtu. Niejedna z nas z pewnością próbowała robić to samodzielnie, jednak efekt w tym wypadku jest dość krótkotrwały (henna ze sklepu utrzymuje się około 7 dni), a ryzyko nierównomiernego nałożenia farbki – wysokie.

Decydując się na nałożenie henny u kosmetyczki zyskujemy pewność, że efekt będzie długotrwały – około 3 tygodni.

Jak wygląda zabieg nakładania henny na brwi?

Na początku kosmetyczka pozbywa się resztek makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń z brwi. Następnie dobiera odpowiedni odcień farbki, miesza ją z aktywatorem i delikatnie nakłada na włoski. Aby farbka się przyjęła, a kolor utrzymał się przez kilka tygodni, należy pozostawić produkt przez kilka minut. W kolejnym kroku kosmetyczka zmywa farbkę i jeśli zrezygnowałyśmy z regulacji, to jest to koniec zabiegu.

Regulacja brwi nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, ale na szczęście trwa bardzo krótko i nawet osoby z niskim progiem bólu są w stanie go wytrzymać. Kosmetyczka przy pomocy pęsety wyrywa włoski, które znajdują się poza linią brwi, a na sam koniec delikatnie przycina te, które rosną w linii, ale wychodzą mocno poza nią.

Ile kosztuje nakładanie henny na brwi?

Zazwyczaj zabieg nakładania henny jest połączony z regulacją i wtedy jego koszt wynosi około 30-40 złotych. Samo nałożenie farbki jest nieco tańsze i kosztuje średnio 20-25 złotych.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg nakładania henny na brwi?

Henna na brwi nie jest wskazana u osób, u których występują stany alergiczne i zapalne skóry wokół oczu, chorujących na łuszczycę lub AZS, posiadających tik nerwowy objawiający się nadmiernym mruganiem oczami, u których wystąpił jęczmień, gradówka czy zapalenie spojówek. Pozostałe osoby śmiało mogą skorzystać z zabiegu.

Polecamy: Suplementy na paznokcie dla nastolatek

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Stosuje od niedawna, ale efekt utrzymuje się u mnie dość krótko. Chętnie zrobiłabym permanentny, ale niestety jestem jeszcze za młoda 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj