Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, ile maksymalnie kaw można pić w ciągu dnia? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź!

Choć po kawę sięgają w większości dorośli, to również coraz więcej nastolatek nie wyobraża sobie dnia bez tego napoju. Dla niektórych jest to sposób na rozbudzenie i dodanie sobie energii, a inni piją ją dla walorów smakowych. Picie kawy nie jest niezdrowe, pod warunkiem, że nie pijemy jej zbyt dużo. Jaka jest więc zalecana dawka?

Ile maksymalnie kaw można pić w ciągu dnia?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla niektórych 1 filiżanka będzie odpowiednia, inni po 5 będą się czuli dobrze. Wiele zależy od naszego organizmu, trzeba jednak pamiętać, że wszystko w nadmiarze szkodzi.

Naszym zdaniem odpowiednią ilością będą 1-2 filiżanki kawy w ciągu dnia, choć jeśli zdarzy nam się wypić 3, a nawet 4, to raczej nic się nie stanie. Należy jednak unikać kawy w godzinach wieczornych, ponieważ może spowodować problemy z zasypianiem.

Korzyści wynikające z picia kawy

Kawa nie tylko pobudza nasz organizm do działania, ale ponadto zwiększa koncentrację, poprawia samopoczucie, zmniejsza ryzyko chorób krążenia, cukrzycy typu II, chorób wątroby oraz niektórych chorób przewodu pokarmowego.

Ile kaw pić w ciągu dnia?

Warto w tej kwestii obserwować swój organizm i jego reakcje na ilość wypitych kaw. Jeżeli pijemy kawę dla jej smaku, warto przetestować tez kawę zbożową, a jeśli chodzi o walkę z sennością, to może lepszym wyjście byłaby 20 minutowa drzemka po południu?

Polecamy: Jak alkohol wpływa na Twoje zdrowie i urodę

Ile kaw pić w ciągu dnia
Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

  1. Chciałabym, aby kawa mnie pobudzała. Niestety potrafię wypić kawę o 23, a o północy i to świeżo wykąpana iść spać, jednak wtedy szybciej chyba dochodzę do siebie rano. Jednak smak kawy na języku rano oraz po pracy to mój rytuał już.
    Jaką kawę najczęściej pijecie, macie może jakieś przepisy na mrożoną kawę lub z jakimiś dodatkami smakowymi?

    Pozdrawiam, Absencia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj