Z tego wpisu dowiesz się, jak powinno się ładować telefon. Sprawdź, czy robisz to dobrze.

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu. Jeszcze kilka lat temu służyły one jedynie do wykonywania połączeń i wysyłania sms-ów. Dziś zastępują nam między innymi aparat, mp3, osobistego trenera, dietetyka, kalendarz, pulsometr, karty rabatowe, stylistę, a nawet lusterko! Wszystkie te aplikacje, z których korzystamy, obciążają naszą baterię, dlatego ważne jest, aby ładować telefon w odpowiedni sposób.

Unikaj ładowania telefonu przez całą noc. Telefon powinniśmy odłączać od prądu, gdy bateria naładuje się do 100%. Dłuższe ładowanie osłabia baterię, dlatego trzymanie smartfona na kablu przez całą noc jest złym pomysłem.

Ładuj telefon raz, a dobrze. Ładowanie telefonu ?na raty” nie jest dobrym wyjściem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rozładowanie baterii do możliwie najniższego poziomu i naładowanie jej później na maxa.

Rób aktualizacje. Aktualizacje to coś, czego większość z nas nie lubi robić i zazwyczaj odkładamy tę czynność na później. Warto jednak się przemóc, ponieważ mogą usprawnić one moc baterii.

Jeśli chcesz, aby bateria w telefonie była dłużej naładowana, to wyłącz funkcje, z których nie korzystasz. Są to między innymi: GPS, Lokalizacja, Wi-Fi, Bluetooth, Dane komórkowe itp. Wszystkie te funkcje mogą powodować duże zużycie baterii, dlatego warto je wyłączyć, jeśli chwilowo z nich nie korzystamy. To samo dotyczy aplikacji działających w tle.

Czytaj także: Jak robić dobre zdjęcia telefonem?

Źródło zdjęć: Pinterest | Pixabay

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj