Źródło: Pinterest

Czy spotkałeś się kiedyś z nietolerancją? Czy inny znaczy gorszy? O tym w dzisiejszym wpisie.

Ile razy spotkaliśmy się z nietolerancją rasową, religijną, światopoglądową czy seksualną? Myślę, że każdy z nas miał z nią styczność. Może byłeś ofiarą? A może to Ty osądzałeś?

Inny – znaczy gorszy?

Jako ludzie mamy tendencję do zauważania wad tylko u innych oraz do selekcjonowania. Zapamiętujemy złe cechy, zapominając o dobrych, często wrzucamy ludzi, mówiąc kolokwialnie, do jednego wora. Boimy się zmian, boimy się inności. Z czego to wynika? Złe wychowanie, niska samoocena, brak miłości, nieszczęście? Ciężko to jednoznacznie stwierdzić.

Często ogólny hejt, szczególnie wśród młodych, wynika z naprawdę błahych powodów, takich jak np. ubiór. W dzisiejszych realiach dużą rolę odgrywa moda, która sprawia, że często wybieramy jednakowe ubrania, buty. Na mieście można zauważyć mnóstwo podobnych stylówek i stąd wiemy, co obecnie jest modne. Jednak w naszym środowisku są osoby, które się wyróżniają. Są inne. Nie chodzi tu tylko o ogólny wygląd, ale też sposób bycia, poczucie humoru, preferencje.

Każdy ma swoją historię, niekoniecznie przyjemną. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każde zachowanie można jakoś uzasadnić. Oceniamy, nie wiedząc nic o drugim człowieku. Pamiętajmy, że wszyscy mamy uczucia, które bardzo łatwo zranić.

Tak naprawdę wszyscy jesteśmy od siebie różni, ale często niektóre cechy się powtarzają w rozmaitych kombinacjach lub upodabniamy się do kogoś pod względem ubioru, sposobu bycia itp.

Każdy z Was na pewno zna taką osobę, która wyjątkowo odstaje od reszty. Często ta jednostka może czuć się wyobcowana, ponieważ nie pasuje do innych, ale to zależy od charakteru.

No właśnie, czy inny znaczy gorszy? Zdecydowanie NIE.

Każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego! Nie znajdziemy na świecie dwóch takich samych osób. Oryginalność jest cool! Jesteś, jaki jesteś i bądź sobą. Nie daj sobie wmówić, że musisz być taki, jak inni!

Istnieje wiele różnych badań oraz teorii na temat powódek oceniania innych itp.

Mahatma Ghandi kiedyś powiedział:
Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie, a świat zmieni się dla Ciebie.
Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.

Zadbaj o własny interes. Rozwijaj swoje pasje i zainteresowania, zmieniaj siebie, a innych zostaw w spokoju. Ich życie, ich sprawa. Chcą rady, opinii? Nie ma sprawy. Ale nie oceniaj. Każdy jest inny, wyjątkowy, pomimo swych wad.

Czytaj także: Co zrobić, gdy inni śmieją się z Ciebie?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj