przyjaźń internetowa
Pexels

Zastanawiasz się, czy przyjaźń internetowa ma sens? Sprawdź jakie są jej plusy, a jakie minusy!

Internetowa przyjaźń – TAK czy NIE?

TAK: Możesz być prawdziwym sobą. Gdy na żywo zjada Cię stres i nieśmiałość podczas poznawania nowych ludzi, to tu nie musisz się bać, ani wstydzić.

NIE: Nie masz pewności, że ta osoba jest faktycznie tym, za kogo się podaje.

TAK: Nawiązywanie internetowych znajomości, jest szansą dla niepewnych siebie i zakompleksionych osób, ponieważ (o ile nie nastąpi wymiana zdjęciami), nie muszą bać się, że ktoś oceni je przez pryzmat wyglądu, czy wielkości portfela. Wtedy liczy się charakter.

NIE: Przez taką przyjaźń, możesz bardzo zaniedbać realne życie. Spędzając wiele czasu przed komputerem, zaniedbujesz rodziną, obowiązki oraz przyjaciół i znajomych, których masz na wyciągnięcie ręki.

TAK: Znaleźć taką przyjaźń jest stosunkowo łatwo, ze względu na ilość występujących w tych czasach portali społecznościowych.

NIE: Nie możesz się skontaktować z taką osobą w każdym momencie. Załóżmy, że nie ma on przez jakiś czas dostępu do Internetu. Co wtedy?

TAK: Bez skrępowania możesz zwierzyć się ze swoich problemów, w szczególności z takich, o których nie byłabyś w stanie rozmawiać nawet z najbliższymi.

NIE: Istnieje ryzyko, że po prostu uzależnisz się od Internetu, a przecież nic nie zastąpi Ci prawdziwego przyjaciela, który może być z Tobą duchem i ciałem.

Czytaj także: Umów się sama ze sobą!

Źródło: Pinterest

5 KOMENTARZE

  1. A ja tam nie narzekam a przyjaźnię się z swoim przyjacielem od ponad 4 lat . Poznaliśmy się na asku i rozmowa tak jakoś się potoczyła że jak wcześniej wspominałam przyjaźnimy się od ponad 4 lat i dobrze nam z tym . Problemem jest tylko odległość – ja mieszkam blisko morza a on blisko gór. Na szczęście jest Skype itp . Zwierzamy się sobie na wzajem i … Po prostu żyjemy jak przyjaciele 🙂 szczerze wam napisze że mówię mu o większości rzeczach niż swojej przyjaciółce – dlaczego? Nie mamy wspólnych znajomych. Jak coś powiedzmy komuś powie przypadkiem to mam pewność że nie będzie o tym głośno na callym mieście. A co do przyjaźni damsko-męskiej . Wg mnie ona nie istnieje . Zawsze jest osoba która kocha . My z moimi przyjacielem rozmawialismy na ten temat i … Gdyby nie odległość mogloby cos z tego być – mam na dzieje ze kiedyś wypali bo jest na prawdę kochany 🙂 po za tym fajnie wyjść za swoją bratnią duszę 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj