Masz wolny dzień i nie masz jeszcze planów? Spędź go ze swoją najlepszą przyjaciółką, czyli z samą sobą!


Przychodzi upragniony weekend. Lekcje odrobione, wszystkie prace dopilnowane, pokój błyszczy. Brawo! Masz w końcu czas dla siebie. Wykorzystaj go!

Spotkania ze znajomymi to jedna z najlepszych rzeczy w życiu. Czasem jednak warto zarezerwować sobie jeden dzień, na totalny chill out i pobycie ze sobą.

Oto kilka rad, jak świetnie bawić się z samą sobą:

#1. Zacznij dzień od swojego ulubionego śniadania. Tylko, że może zamiast drożdżówki, wybierz coś bardziej zdrowego, np. owsiankę lub omlet z warzywami. Celebruj tę chwilę. Jedz powoli, smakuj, doświadczaj, a nawet wąchaj jedzenie. Spraw, by ten poranek był w końcu bezstresowy i miły.

#2. Ubierz się tak, abyś czuła się pięknie i komfortowo. W domu nie trzeba chodzić w powyciąganych dresach. Można założyć legginsy i miły, aczkolwiek śliczny sweterek.

#3. Ulubiony film lub książka. Weź do ręki książkę, którą uwielbiasz. Zrelaksuj się. Możesz również odpalić dvd i uśmiać się do łez przy świetnej komedii lub wypłakać przy dobrym romansie.

#4. Domowe spa. To świetny pomysł na zadbanie o swoje ciało, ale też o psychikę. Ciepła, aromatyczna kąpiel odpręży Cię, a kakaowy peeling pobudzi zmysły oraz krążenie Twojej skóry.

#5. Otul się kocykiem. Siedząc w szkole lub ślęcząc nad książką od chemii, marzyłaś o tej chwili, kiedy wejdziesz pod kocyk, owiniesz się nim i odseparujesz się od świata? Masz teraz na to czas! Zrób ulubioną herbatkę i biegnij pod ten kocyk! Daj się ponieść marzeniom!

#6. Spacer. Jesteśmy wielkimi fankami natury i obcowania z nią! Spacer (np. po lesie) dotleni Twój mózg, odpręży ciało i wpłynie pozytywnie na jego sprawność.

Naucz się odpoczywać i przebywać ze sobą bez wyrzutów sumienia. Czasami to jest trudne, no bo przecież trzeba zrobić jeszcze to i tamto… Ale odpoczynek jest bardzo ważny dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Polub swoje własne towarzystwo i naucz się spędzać ze sobą czas.

Umów się sama ze sobą!

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl ||
Źródło zdjęć: http://weheartit.com https://www.pexels.com

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here