Chciałabyś być bardziej pewna siebie? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić!

Czym jest pewność siebie? Jest to poczcie komfortu we własnej skórze oraz umiejętność działania w sytuacjach, które nie są dla nas do końca wygodne. Pewność siebie jest ściśle związana z samoakceptacją, trzeba więc zaakceptować swoje wady. Głowa do góry, nikt z nas nie jest przecież doskonały! Co pomoże Ci poczuć się bardziej pewną siebie? Dowiedz się w dalszej części tego wpisu!

Jak stać się bardziej pewną siebie?

Bądź sobą

Zacznijmy od czegoś bardzo oczywistego, a jednak dla niektórych tak trudnego do zrealizowania. Nie udawaj i nie staraj się być kimś zupełnie innym, niż jesteś. Przez takie zachowanie nigdy nie poczujesz się w stu procentach komfortowo. Będziesz cały czas spięta, tylko przyjmując maskę osoby pewnej siebie.

Nie porównuj się do innych

W dzisiejszych czasach wydaje się to trudne, gdy z każdej strony zostajemy zasypane informacjami jak powinna wyglądać ”idealna” kobieta. Przestań jednak o tym myśleć i uświadom sobie, że ty także jesteś wyjątkowa. Nie ma drugiej takiej osoby jak ty. Punkt ten, wiąże się także z punktem poprzednim. Nie porównuj się do innych i bądź sobą! Wtedy na pewno będziesz szczęśliwa i pewniejsza siebie.

Przezwycięż swoje lęki

Wiadomo, że z niektórymi lękami ciężko się walczy, więc chodzi tu raczej o to, abyś zrobiła coś, co sprawia, że nie czujesz się do końca pewna tej sytuacji. Np. w piątki wieczorami oglądasz samotnie seriale, spróbuj więc może wyjść gdzieś ze znajomymi lub zaproś koleżanki na noc i zróbcie sobie domowe SPA. Innymi słowami, wyjdź ze swojej strefy komfortu chociaż raz. Zobaczysz, może spodoba Ci się coś nowego, a przy okazji poczujesz się pewniej siebie.

Odpowiednia postawa

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia postawa oraz nastawienie, potrafią stworzyć pozory. Chcesz wyglądać na bardziej pewną siebie? Wyprostuj plecy, unieś głowę, ubieraj się schludnie i staraj się uśmiechać. Dzięki temu nie tylko inni będą mogli ”poczuć” od Ciebie pewność siebie, ale także i ty się tak poczujesz.

Przyjmuj komplementy

Kiedy ktoś Cię skomplementuje nie wmawiaj sobie, że robi to nieszczerze. Zamiast tego przyjmij komplement do swojej świadomości. To powinno podnieść twoją samoocenę o sobie i pomóc przezwyciężyć negatywne myśli. Im bardziej wierzysz w siebie, tym bardziej pewniejsza siebie jesteś.

Ciesz się ze swoich sukcesów

Ciesz się nawet z tego najmniejszego sukcesu! Twoje osiągnięcia powinny sprawiać Ci radość. Rozwijaj się w kierunkach, które lubisz, a zdecydowanie poczujesz się pewniejsza siebie.

Uwierz w to, co robisz

Nie wycofuj się zbyt wcześnie, gdy tylko najdą Cię negatywne myśli. Uwierz, że potrafisz to zrobić. Możesz się zdziwić jak nastawienie wpływa na efekty naszej pracy. Śmiało więc uwierz w to, co robisz!

Czytaj także: Jak zwiększyć swoją samoocenę?

Co według Was należy robić, aby poczuć się pewniejszą siebie? Piszcie nam w komentarzach!

Jak być bardziej pewną siebie?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj