Marzysz o tym, by być szczęśliwym człowiekiem? Sprawdź, jak to zrobić.

Każdy z nas niewątpliwie pragnie być szczęśliwym. Szczęście jest pojęciem trudnym do wytłumaczenia, ponieważ każdego z nas uszczęśliwiają inne rzeczy. Jest to jednak zjawisko naturalne, które niekiedy zostaje zagubione w codziennej pogoni za lepszym życiem.

Dla niektórych szczęście jest pojęciem abstrakcyjnym, ponieważ mimo usilnych starań, jest ono nieuchwytne. Może po prostu szukamy nie tam, gdzie powinniśmy? Co jeśli zbyt mocno przywiązujemy się do rzeczy, zamiast dbać o relację z drugim człowiekiem?

Jak być szczęśliwym?

Pozbądź się toksycznych znajomych
Toksyczni znajomi przybierają postać ,,wampirów emocjonalnych” i tylko czekają, by wyssać z Ciebie całą energię. Jako świetni manipulatorzy, wpędzają Cię w niskie poczucie własnej wartości, czerpiąc z tego korzyści. Chcą wmówić Ci, że są ważniejsi od Ciebie, by tak naprawdę naprawić swoją samoocenę. Potrafią wpędzić Cię w poczucie winy i niepewności, co ułatwia im dostęp do manipulacji. Przez nich zamykasz się w wykreowanej przez siebie klatce, odcinając się od innych znajomych i tracąc przy tym humor.

Pokochaj siebie

Miłość do siebie to wielki krok w drodze do szczęścia. Musisz zacząć wierzyć w siebie, a osiągniesz wszystko, czego pragniesz. Zaakceptuj swoje niedoskonałości, a w następnej kolejności staraj się nad nimi pracować. W każdym z nas siedzi taki wewnętrzny krytyk, który poprzez oskarżanie i obwinianie, próbuje podburzyć nasze przekonanie o własnej wartości. Takiego intruza trzeba wysłać na dożywotnie wakacje! Uświadom sobie, że jesteś wyjątkowa i niepowtarzalna!

Nie słuchaj opinii publicznej

Ile ludzi, tyle opinii. Przestań odczuwać lęk przed czyimś osądem i nie czekaj na cudzą akceptację, ponieważ zawsze znajdzie się jakiś milutki głosik, któremu coś się w Tobie nie spodoba. Nie bój się podejmować własnych decyzji. To Twoje życie i nikt go za Ciebie nie przeżyje. Świat stoi przed Tobą otworem. Przestań czekać na weekend, na wakacje, na kogoś. Wstań, żyj i miej daleko z tyłu opinię innych. Najgłośniej wypowiadają się ci, którzy o Tobie wiedzą najmniej. Powinna interesować Cię tylko opinia bliskich.

Czytaj dalej:

14 KOMENTARZE

 1. Hej! Moglibyście dodać post jak delikatnie powiedzieć dziewczynie że nie chce się z nią iść na bal gimnazjalny?! To bardzo ważne (już ją zaprosiłem z powodu dziwnego ale nie chce z nią iść tylko z kimś innym co jej powiedzieć? POMOCYYY

  • Raczej , wydaję mi się, gdybyś spokojnie z nią pogadał na boku, i wyjaśnił jak najkrócej i najprościej się da coś w stylu : Wybacz, ale już z kimś idę ” . Będzie może jej smutno, ale lepiej mieć to z głowy , niż unikać ją jak ognia.
   Pozdrawiam 🙂

 2. W tym roku wybieram się do liceum. Nie potrafię się zdecydować, na jaki język iść… Mam do wyboru niemiecki, francuski i rosyjski. Potrzebuję jakiejś porady. Pomożecie? 🙁

  • Xd serio nie umiesz sama pakowac sie do szpitala ? Mysle ze ta strona nie jest od tego aby pomagac tobie czy innym w prostych czynnosciach….. to moze popros o zrobienie postu kiedy masz isc do toalety albo jak umyc zeby 😐😐 xddd

 3. Świetny post! Oby takich więcej!
  Jedyną rzeczą, która trochę przeszkadzała mi w czytaniu, to interpunkcja. Jakbyście mogły zwrócić na to uwagę, byłabym bardzo wdzięczna. To nie jest hejt, tylko prośba. Bardzo lubię waszą stronkę! :-*

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię