Jak dawać prezenty świąteczne przyjaciołom?
Źródła: https://pl.pinterest.com/pin/810577632948609082 || https://pl.pinterest.com/pin/158963061840095430

Chciałabyś obdarować swoich przyjaciół prezentami na Święta, ale nie dysponujesz nadmiarem gotówki? Skorzystaj z naszych podpowiedzi, jak dawać prezenty świąteczne przyjaciołom!

Przełom listopada i grudnia to idealny moment na to, aby zacząć myśleć o prezentach świątecznych dla najbliższych. Niestety im więcej osób mamy do obdarowania, tym więcej pieniędzy musimy przeznaczyć na podarunki. Jak to pogodzić? Poniżej znajdziesz podpowiedź!

Jak dawać prezenty świąteczne przyjaciołom?

Wymienianie się w gronie przyjaciół prezentami świątecznymi to bardzo miły zwyczaj. Zobacz, jak to robić, aby nie zbankrutować.

Prezenty świąteczne dla najlepszej przyjaciółki

Jeżeli do obdarowania masz tylko jedną przyjaciółkę, to jesteś w nieco lepszej sytuacji niż ci, którzy mają całą paczkę znajomych. Z bliską przyjaciółką możecie ustalić takie zasady kupowania prezentów, abyście obie czuły się usatysfakcjonowane. Dobrym sposobem jest ustalanie z góry maksymalnej kwoty, którą wydacie na podarunki. Dzięki temu unikniecie niekomfortowej sytuacji, kiedy to jedna ze stron płaci znacznie więcej niż druga.

Prezenty świąteczne dla paczki znajomych

Czy duża grupa znajomych musi oznaczać duże wydatki na prezenty świąteczne? Niekoniecznie! Fantastycznym sposobem na to, aby każdy otrzymał podarunek bez konieczności wydawania dużych kwot jest losowanie. Każdy kupuje prezent dla 1 osoby, na dodatek nikt nie wie, od kogo dostanie upominek. Oczywiście w tym wypadku również warto ustalić określoną kwotę, którą każdy może przeznaczyć na zakupy.

Zamienniki prezentów świątecznych

To, że z jakiegoś powodu nie chcecie lub nie możecie kupić sobie prezentów, nie znaczy, że musicie rezygnować ze świętowania. Po prostu wybierzcie inny sposób. Spotkajcie się na wspólne pieczenie i dekorowanie pierników albo zorganizujcie wieczór filmowy w bożonarodzeniowym stylu. Z pewnością jesteście w stanie wymyślić inne, ciekawe zajęcia!

Polecamy: Jak poznać przyjaciół w obcym mieście?

Świąteczne prezenty dla bliskich
Źródło: https://favim.com/image/6481394

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj