co robić z przyjaciółką
Pexels

Od niedawna mieszkasz w nowym miejscu i jak na razie nie udało Ci się z nikim zakolegować? W tym wpisie podpowiadamy, jak poznać przyjaciół w obcym mieście.

  1. Znajdź odpowiednie miejsce
  2. Wykonaj pierwszy krok
  3. Pozwól się poznać
  4. Bądź sobą!

Większość z nas marzy o tym, aby mieć kogoś bliskiego, z kim można porozmawiać, a także dzielić radości oraz smutki. Co jednak, jeśli wszyscy znajomi zostali daleko, a my jesteśmy sami w obcym mieście? Jak poznać przyjaciół i przestać czuć się samotnym? Odpowiedź zamieszczamy w tym wpisie!

Jak poznać przyjaciół w obcym mieście?

#1. Znajdź odpowiednie miejsce

Aby poznać kogoś bliskiego, trzeba najczęściej nieco się postarać. Rozejrzyj się wokół siebie, a jeśli nie znajdziesz nikogo wartego uwagi, zacznij szukać w innych miejscach.

Szkoła

To pierwsze i zarazem najbardziej oczywiste miejsce, w którym można poznać przyjaciół. W szkole spędzamy długie godziny każdego dnia, nic więc dziwnego, że rodzi się tam wiele bliskich znajomości. Nie zrażaj się, jeśli nie uda się od razu. To nie wyścigi, a nieraz potrzeba czasu, aby kogoś dobrze poznać i przekonać się, czy nadajecie na tych samych falach.

Zajęcia pozalekcyjne

Szkoła to nie tylko lekcje w klasach, ale również zajęcia dodatkowe. Warto się na nie zapisać, gdyż dają możliwość poszerzenia wiedzy, a także bliższego poznania uczniów z tego samego rocznika. Atmosfera jest wtedy zupełnie inna, więc może się okazać, że ktoś, kogo uważałaś za ,,sztywniaka” jest naprawdę w porządku.

Internet

Sieć daje szereg możliwości, aby kogoś poznać. Na początek poszukaj w mediach społecznościowych grup tematycznych, zrzeszających mieszkańców Twojego miasta. To mogą być profile dotyczące kupna i sprzedaży lub jakichś konkretnych zainteresowań.

#2. Wykonaj pierwszy krok

Możesz oczywiście czekać, aż ktoś odezwie się do Ciebie jako pierwszy. Zdecydowanie lepszym sposobem na to, aby poznać przyjaciół w obcym mieście, jest jednak samodzielne wykonanie pierwszego kroku. W ten sposób to Ty przejmujesz kontrolę i masz wpływ na to, z kim nawiążesz znajomość i w jakim tempie oraz kierunku będzie się ona rozwijać.

#3. Pozwól się poznać

Czasami zdarza się, że mimo poczucia osamotnienia, z jakiegoś powodu ludzie nas unikają. Bywa, że odstraszamy ich posępną miną albo można od nas wyczuć desperację, ale zdarza się, że to my sami z góry kogoś przekreślamy. Warto dać innym szansę i pozwolić się poznać, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje Ci się, że z tej znajomości nic nie będzie.

#4. Bądź sobą!

Myślisz, że musisz posiadać jakieś specjalne cechy lub zachowywać się w określony sposób, aby inni Cię polubili? Błąd! Zawsze warto być sobą, a jeśli ktoś oczekuje od Ciebie, że ,,się dostosujesz”, to pamiętaj, że nie warto tracić na taką osobę czasu.

Udało Ci się poznać przyjaciół w obcym mieście? Koniecznie daj nam znać, jak tego dokonałaś!

Czytaj także: 3 wskazówki, które pomogą Ci przetrwać szkołę

Jak utrzymać przyjaźń
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/537476536777351296

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj