Dobrze dobrany zapach ma wielką moc. Może nadawać pewności siebie, wprawiać w romantyczny nastrój i poprawiać humor. Istnieją tysiące kompozycji, jednak perfum naprawdę wyjątkowych nie jest wcale aż tak wiele. Jednymi z nich jest z pewnością stworzone przez Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP. Zobacz, co czyni go tak wyjątkowym!

Niewiele perfum, które budzą zachwyt wielbicieli niszowych zapachów, trafia w końcu do mainstreamu. Jednak skomponowany przez Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 jest kompozycją, która budzi wiele emocji zarówno wśród znawców, jak i perfumeryjnych laików. Przez wielu jest uznawany za najpiękniejszy zapach wszechczasów. Jakie nuty skrywają w sobie perfumy inspirowane słynnym kryształem Baccarat?

Perfumy Baccarat Rouge 540 – zmysłowa propozycja dla kobiet

Kobiety doceniają tę kompozycję za niezwykle wyważone i zniuansowane połączenie czystości, słodyczy i zmysłowości. Perfumy damskie Baccarat Rouge 540 są wyjątkowe, a jednocześnie bardzo uniwersalne. Niektórzy uważają, że jest to zapach na wskroś kobiecy, inni widzą w nim raczej propozycję unisex. Każdy odbiera go też nieco inaczej – co z pewnością jest jednym ze źródeł jego fenomenu.

Baccarat Rouge 540 EDP – perfumy niszowe czy mainstreamowe?

Kluczem do zrozumienia tych perfum są zastosowane nuty zapachowe. To właśnie dzięki nim Baccarat Rouge 540 zyskał swoją rozpoznawalność. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian, po raz pierwszy została ona zaprezentowana w 2015 roku. Według recenzentów przywodziła na myśl czerwień – twierdzili oni wręcz, że zapach tych perfum jest jak oszałamiająca, czerwona suknia wieczorowa. W takiej stylistyce utrzymana jest także butelka, w której znajdują się perfumy Baccarat Rouge 540.

Sprawdź również: Perfumy na randkę – dla Niej i dla Niego

Baccarat – co jest źródłem tej oryginalnej inspiracji?

Baccarat to rodzaj luksusowego kryształu, który jest wytwarzany w mieście o tej samej nazwie. Do jego produkcji wykorzystywany jest złoty pył, a kilkugodzinne wygrzewanie w wysokiej temperaturze nadaje mu głęboką, czerwoną barwę. To właśnie kryształ Baccarat stanowił inspirację dla marki tworzącej tę wodę perfumowaną.

Czym pachnie Baccarat Rouge 540?

Osoby, które miały okazje zapoznać się z tym legendarnym zapachem mają zwykle wiele skojarzeń. Perfumy Baccarat Rouge 540 klasyfikowane są zwykle jako słodkie, drzewne i ciepłe. Często wyczuwane są także aromaty określane jako świeże, rześkie, czy wręcz sterylne – odpowiada za nie głównie szafran i nuty drzew iglastych. To zapach elegancki, wręcz luksusowy, a przy tym nieco dziki i surowy. Wszyscy podkreślają również niezwykłą zmysłowość tych perfum i oryginalność kompozycji. Dobrze oceniane są też inne parametry takie jak trwałość i projekcja zapachu.

Baccarat Rouge 540 – woda perfumowana z eleganckim otwarciem

Nuty głowy, czyli akordy otwierające kompozycję kojarzone są z czystością i szlachetnością. Najbardziej wyczuwalne są wśród nich aromaty przypraw i białych kwiatów, czyli szafranu i jaśminu. Szafran należy do grupy aromatów korzennych, ale ma w sobie też nuty drzewne, skórzane, pikantne i tytoniowe. Egipski jaśmin pachnie bardzo elegancko, jego zapach określany jest też jako drogi, czy wręcz luksusowy. Dzięki temu połączeniu początek jest wyczuwalnie świeży, a jednocześnie ciepły i zdecydowany.

Nuty serca w perfumach Baccarat Rouge 540 EDP

Za centralną część zapachu Baccarat Rouge 540 odpowiada drzewo bursztynowe i ambra. Te nuty zapachowe nadają kompozycji szlachetności i ciepła. Drzewo bursztynowe to surowiec, który bezpośrednio nie jest wykorzystywany w tworzeniu perfum – wymieniany wśród nut zapachowych ma znaczenie raczej symboliczne.

Zapach jaki przywodzi na myśl drzewo bursztynowe, kojarzony jest z żywicą , a więc aromatem drzewnym, słodkim i ciepłym. Z kolei ambra wykorzystywana jest głównie w celu podbicia innych nut zapachowych. Dzięki niej delikatniejsze akordy mogą lepiej wybrzmieć.

Nuty bazy w Baccarat Rouge 540 – co je wyróżnia?

W każdej kompozycji bardzo ważny jest też trzon, na którym oparty jest cały zapach. W przypadku Baccarat Rouge 540, nuty bazy to żywica jodłowa i cedr. Te aromaty nadają kompozycji nieco bardziej zdecydowanego charakteru. Żywica jodłowa ma zapach należący do grupy drzewnych. To aromat lasu – świeży, zielony, wilgotny i chłodny. Cedr również jest niezwykle ciekawym aromatem. Należy do grupy zapachów drzewnych, jednak wyczuwalne są w nim także akcenty słodkie i korzenne.

Cedr i żywica jodłowa to połączenie, które nadaje kompozycji rześkiego, kojącego i odprężającego charakteru.

Perfumy damskie Baccarat Rouge 540 EDP – na dzień czy na noc?

Decyzja dotycząca okazji do użycia perfum zależy od indywidualnych preferencji. Niektórzy mogą uznać, że tak zdecydowany i zmysłowy zapach zarezerwowany jest na romantyczne spotkania wieczorową porą. Jednak odważniejsze osoby mogą zdecydować, że te orientalno – kwiatowe perfumy nadają się także na dzień.

Propozycja stworzona przez Maison Francis Kurkdjian, Baccarat Rouge 540 jest uznawana za bardzo uniwersalną – sprawdzi się w wielu, różnych okolicznościach.

Czy perfumy Baccarat Rouge 540 spodobają się każdemu?

Jest to zapach na tyle interesujący, że spodoba się wielu osobom. Te perfumy, choć są bardzo charakterystyczne i unikatowe, zdobyły w ostatnich latach ogromną popularność. Zastosowane w kompozycji nuty zapachowe sprawiają, że jest to woda perfumowana dla kobiet w każdym wieku. Perfumy Baccarat Rouge 540 to marka będąca dobrym wstępem do świata oryginalnych i luksusowych zapachów.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj