Źródło: Pinterest

Jak często należy wymieniać tampony i podpaski w czasie okresu? Czy podmywanie się kilka razy dziennie to dobry pomysł? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym wpisie!

Okres jest nierozerwalnie związany z kobiecością. Choć większość z nas nie lubi go mieć, nie jesteśmy w stanie nic z nim zrobić. Aby zapewnić sobie możliwie jak największy komfort i nie dopuścić do rozwoju bakterii, powinnaś przestrzegać podstawowych zasad higieny. Poniżej zamieszczamy małą ściągawkę.

Jak dbać o higienę podczas okresu?

Wymiana tamponów powinna się odbywać co 3-4 godziny, chyba że obfity okres zmusza nas do tego, by robić to jeszcze częściej. Dziewczyny, które decydują się na zakładanie tamponów na noc, powinny aplikować je bezpośrednio przed położeniem się do łóżka i wyjmować zaraz po przebudzeniu.

Wymiana podpasek jest nieco prostsza, ponieważ możemy w łatwy sposób podejrzeć, co się dzieje tam na dole. Zbyt rzadka wymiana sprawi, że będziemy czuć się mokro, a wokół nas może zacząć unosić się nieprzyjemny zapach.

Podmywanie się podczas okresu to bardzo ważna sprawa! Raz dziennie to absolutne minimum, ale optymalna ilość to 2, a nawet 3 razy w ciągu dnia (szczególnie podczas upałów). Poza domem warto wykorzystywać chusteczki do higieny intymnej, które nie tylko odświeżą, ale również przywrócą odpowiednie pH.

Mycie rąk jest obowiązkowe przed i po każdej wymianie tamponów lub podpasek. W przypadku braku dostępu do bieżącej wody, warto mieć przy sobie myjący żel antybakteryjny. W drogeriach sprzedawany jest on w małych buteleczkach, dzięki czemu bez problemu zmieści się w każdej torebce.

Bielizna noszona podczas okresu powinna być wykonana z oddychającego materiału, który zapewnia dostęp powietrza. Najlepiej sprawdzą się bokserki lub figi wykonane z bawełny.

Krótki prysznic w letniej wodzie będzie zdecydowanie lepszym pomysłem niż długa, gorąca kąpiel. Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne, co może doprowadzić do krwotoku!

Polecamy: Jak zmniejszyć ból podczas okresu?


Źródło zdjęć: Pinterest | Pixabay

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj