Jak zmniejszyć ból podczas okresu

W tym wpisie podpowiemy Ci, jak zmniejszyć ból podczas okresu.

Każda kobieta zapewne zgodzi się z nami, że miesiączka nie należy do najprzyjemniejszych momentów w naszym życiu. Choć większość z nas nie jest zadowolona, gdy pojawia się okres, to świadczy on o tym, że nasz organizm funkcjonuje w sposób prawidłowy. Jeśli w TE dni zmagasz się z bólem, to poniżej przedstawiamy 5 sposobów, które pomogą Ci go zmniejszyć.

Jak zmniejszyć ból podczas okresu?

1. Tabletka przeciwbólowa

To chyba najbardziej znana metoda, aby pozbyć się bólu wywołanego przez okres. Najskuteczniejszymi środkami będą te, które zawierają ibuprofen (np. Ibuprom), chociaż inne leki również powinny pomóc. Ulgę przynosi także zażywanie leków rozkurczowych, takich jak np. NO-SPA. Choć tabletka najszybciej działającym sposobem na uśmierzenie bólu, warto sięgać po nią w ostateczności, gdy pozostałe metody zawiodą.

2. Ćwiczenia

Wiele z nas, podczas miesiączki przynosi zwolnienia na lekcje wf-u, czy też rezygnuje z ćwiczeń w domu. Czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie? Otóż, nie. Odpowiednie ćwiczenia polepszą Twoje samopoczucie. Najlepszymi ćwiczeniami w domu będzie np. joga. Zmniejsza skurcze, wycisza umysł oraz rozluźnia ciało. Podczas wysiłku fizycznego wydzielają się hormony szczęścia, tzw. endorfiny, które tłumią ból.

3. Sposób odżywiania się

To, co jemy, również ma wpływ na nasze samopoczucie podczas miesiączki. Unikaj soli i ostrych przypraw, kawy, mocnej herbaty oraz napojów gazowanych. Pij napary ziołowe, które są zdrowsze i dodatkowo mają właściwości zdrowotne (najlepiej zacznij już na kilka dni przed planowaną miesiączką).

4. Termofor

Możesz na brzuch położyć sobie termofor. To powinno sprawić, że ból się zmniejszy. W tym przypadku równie skuteczna będzie gorąca kąpiel, jednak niestety może ona zwiększyć krwawienie. Termofor możesz zastąpić gorącym ręcznikiem.

5. Masaż

Delikatny masaż brzucha nie powinien zaszkodzić. Dzięki niemu rozluźnisz się, a ból powinien się zmniejszyć.

Polecamy: Halo, miesiączko, gdzie jesteś? Czyli dlaczego spóźnia się okres

dlaczego spóźnia się okres

Źródło zdjęć: Pixabay

2 KOMENTARZE

  1. Parę razy spróbowałam ćwiczyć podczas okresu, nic nie dało, tylko pogorszyło sytuację, jeszcze bardziej rozbolał brzuch.
    Mi bardzo pomaga tabletka przeciwbólowa o nazwie Panadol Extra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj