Źródło: Pinterest

Jeśli marzysz o pięknej i zdrowej czuprynie, to musisz odpowiednio ją pielęgnować. W tym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić!

Jak dbać o skórę głowy?

Myjemy, złuszczamy i nawilżamy wszystkie części ciała, lecz zapominamy o skórze głowy. A tak nie powinno być! W końcu to od niej, w dużej mierze, zależy stan naszych włosów. Sprawdź, jak prawidłowo dbać o skórę głowy.

1. Mycie

Mycie jest podstawową czynnością pielęgnacyjną, którą, tak czy siak, musisz wykonywać. Warto więc robić to dobrze. Wszelkie potrzebne informacje znajdziesz tutaj: Jak prawidłowo myć włosy?

2. Peeling

Jeśli wykonujesz peeling twarzy i reszty ciała, omijając skórę głowy, to wiedz, że to błąd!

Zalety peelingu:

  • usuwa martwy naskórek, brud i środki do stylizacji, mocno przylegające do skóry, oraz nadmiar sebum;
  • reguluje pracę gruczołów łojowych, przez co zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu włosów;
  • poprawia krążenie;
  • stymuluje wzrost włosków;
  • koi i nawilża skórę;
  • pomaga w walce z łupieżem;
  • dotlenia i odżywia skórę głowy.

Jak widzisz, zalet jest wiele, a dodatkową jest także łatwe przyrządzenie peelingu: wystarczy, że zmieszasz jakiś 'produkt ścierający’, np. cukier albo kawę, z produktem dającym poślizg, np. miodem, odżywką bez silikonów albo delikatnym szamponem.

3. Wcierki

Zależnie od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, stosuj odpowiednie wcierki. Jedne stymulują porost włosków albo wzmacniają ich cebulki, inne przeciwstawiają się nadmiernemu przetłuszczaniu włosów, a jeszcze inne pomagają w walce z łupieżem. Wszystkie mają jednak jedną wspólną zaletę – zbawiennie działają na skórę głowy.

4. Masaż 

Masaż poprawia krążenie krwi, a skóra dotlenia się i odżywa, co jak się domyślasz, wpłynie korzystnie także na włosy. Najprostszy masaż wykonasz, używając tylko opuszek palców. Masuj nimi skórę głowy okrężnymi ruchami, lekko uciskając. Dobrze, jeśli połączysz masaż ze stosowaniem odżywczych kosmetyków, np. wcierek.

5. Olejowanie

Warto olejować nie tylko włosy po długości, ale także ich skalp, gdyż nawilży to skórę głowy, odżywi ją i pobudzi włoski do wzrostu. Jednak ta porada nie jest dobra dla wszystkich, ponieważ u niektórych może spowodować wypadanie włosów. Ważne jest, aby nie przesadzać z ilością oleju i dobierać go odpowiednio do typu skóry.

6. Czesanie

Szczotkowanie ma wpływ nie tylko na stan włosów, ale i skóry głowy. Dlatego ważne jest, by robić to odpowiednio, czyli nie szarpać włosów, ponieważ wtedy je osłabiamy i dodatkowo naciągamy skórę. Nie powinno się również drapać głowy szczotką, czy grzebieniem. Należy czesać delikatnie, najlepiej najpierw rozczesywać końcówki, a potem resztę, przy użyciu grzebienia, z szeroko rozstawionymi ząbkami.

7. Ochrona przed złymi warunkami atmosferycznymi

Zimno podrażnia i przemraża skórę głowy, co w konsekwencji może spowodować osłabnięcie cebulek włosów i doprowadzić do ich wypadania. Dlatego w czasie mrozów powinnaś nosić czapkę. Długa ekspozycja włosów na słonce, także niesie za sobą negatywne skutki, a mianowicie, podrażnia skórę i pobudza ją do nadmiernego przetłuszczania. Dlatego latem, podczas upałów noś kapelusze lub apaszki.

8. Fryzura i jej stylizacja

Zapewne wiele z Was zna to uczucie, gdy po całym dniu noszenia wysokiego kucyka, boli skóra głowy. Dzieje się tak, gdyż spięte włosy ciągną za sobą skórę. Żeby tego uniknąć, staraj się nosić luźno upięte fryzury, które także wyglądają bardzo modnie i stylowo. Jeśli stylizujesz włosy jakimś mocnym kosmetykiem i utrwalasz lakierem, pamiętaj, by potem dokładnie go z włosów i głowy zmyć. Resztki takich produktów mogą prowadzić do chorób skóry.

suplementy na włosy
Źródło: https://favim.com/image/4571163

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj