Jak obciąć sobie włosy w domu?
Źródło: https://favim.com/image/6450151

Sposób mycia włosów, ma duży wpływ na ich stan oraz kondycje, dlatego sprawdź, czy robisz to dobrze!

Mycie włosów, to z pozoru błaha czynność, jednak ma ona duży wpływ na ich stan oraz kondycję. Przekonaj się, czy nie popełniasz kilku znaczących błędów podczas mycia włosów.

Jak prawidłowo myć włosy?

Krok pierwszy: Rozczesywanie włosów

Zawsze przed myciem, dokładnie rozczesz włosy, szczególnie jeśli są długie. Dzięki temu, będą się one mniej plątać, a szampon i odżywka, dokładniej wnikną między każdy włos, usuwając resztki środków do stylizacji, których użyłaś w ciągu dnia. Przygotuje to również włosy do dalszych zabiegów.

Krok drugi: Odpowiedni szampon

Szampon to rzecz indywidualna. Jednym pasuje mocny szampon z SLS, a dla drugich nie ma innej możliwości, jak tylko delikatny. Sama musisz zdecydować co dla Ciebie właściwe, pamiętaj tylko, by dobierać rodzaj szamponu odpowiedni dla skóry głowy, a nie do włosów na ich długości.

Krok trzeci: Zwilżenie

Przed nałożeniem szamponu, musisz namoczyć włosy. Użyj do tego letniej wody. Gorąca może spowodować przesuszenie skóry głowy i wzmożone przetłuszczanie włosów, natomiast zimna może przemrozić strukturę włosa i wywołać ich wypadanie.

Krok czwarty: Mycie szamponem

Na mokre ręce nalej trochę szamponu, w ilości przypominającej kształt orzecha włoskiego. Rozetrzyj go w obu rękach i równomiernie zacznij wmasowywać w skórę głowy. Rób to delikatnie, opuszkami palców. Unikaj gwałtownych, szybkich ruchów oraz drapania paznokciami. Włosy możesz delikatnie ugniatać, jednak najlepiej abyś myła sam skalp, gdyż spływająca piana sama dobrze wyczyści je na długości.
Jedni mówią, że należy myć włosy dwa razy. Pierwszy po to, aby oczyścić włosy z brudu, a drugi po to, by szampon dobrze się wchłonął i zadziałał. Inni są zdania, że jeden raz w zupełności wystarczy i nie ma potrzemy dodatkowo obciążać włosów. Tą kwestie zostawiamy do przemyślenia Tobie, byś robiła tak, jak wolisz.

Krok piąty: Spłukiwanie

Tak jak wcześniej, użyj letniej wody. Tym razem musisz spłukiwać włosy bardzo dokładnie, ponieważ resztki piany są niedopuszczalne (może on podrażnić skórę głowy, powodując swędzenie lub powstawanie łupieżu). Na zakończenie, oblej włosy zimnym strumieniem (omijając skórę głowy). Zamknie to łuski włosów, sprawi, że będą mniej się przetłuszczać i staną się błyszczące.

Krok szósty: Osuszenie włosów

Bawełnianym ręcznikiem (lub koszulką), delikatnie osusz włosy i odsącz z nich wodę. Nie trzyj i nie ciągnij ich, gdyż mokre, są dużo bardziej podatniejsze na uszkodzenia. Gdy skończysz, o ile to możliwe, pozwól włosom wyschnąć naturalnie. Jeśli nie możesz i jesteś skazana na suszarkę, użyj zimnego nawiewu lub środka chroniącego przed wysokimi temperaturami.

Krok siódmy: Odżywka

To wcale nie musi być krok siódmy. To zależy od Twoich preferencji, ponieważ odżywkę możesz nakładać na zwilżone włosy jeszcze przed myciem albo na te świeżo po umyciu, odsączone z wody. Ważne, żeby w ogóle to robić, gdyż odpowiednio dobrana, pozwoli Ci utrzymać włosy w dobrej kondycji, zregeneruje je i ułatwi rozczesywanie. Nakładaj ją zawsze na środek i końce włosów, nigdy na skalp. Jeśli nakładasz odżywkę na wilgotne włosy, pamiętaj, że muszą być one odciśnięte z wody, gdyż rozrzedzona odżywka, ma słabsze działanie.

Krok ósmy: Czesanie

Jeśli Twoje włosy są proste albo falowane, najlepiej rób to gdy są już suche. Oszczędzisz im wtedy uszkodzeń. Jednak zupełnie inaczej ma się sprawa, gdy chodzi o włosy kręcone. Wtedy należy czesać je na mokro, gdyż w innym wypadku, zrobi się siano.

Czytaj także: Wszystko co musisz wiedzieć na temat strobingu

piękne i zdrowe włosy
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/578360777130005115

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj