uroda

Sposób mycia włosów, ma duży wpływ na ich stan oraz kondycje, dlatego sprawdź, czy robisz to dobrze!

Mycie włosów, to z pozoru błaha czynność, jednak ma ona duży wpływ na ich stan oraz kondycję. Przekonaj się, czy nie popełniasz kilku znaczących błędów podczas mycia włosów.

Krok pierwszy: Rozczesywanie włosów

Zawsze przed myciem, dokładnie rozczesz włosy, szczególnie jeśli są długie. Dzięki temu, będą się one mniej plątać, a szampon i odżywka, dokładniej wnikną między każdy włos, usuwając resztki środków do stylizacji, których użyłaś w ciągu dnia. Przygotuje to również włosy do dalszych zabiegów.

Krok drugi: Odpowiedni szampon

Szampon to rzecz indywidualna. Jednym pasuje mocny szampon z SLS, a dla drugich nie ma innej możliwości, jak tylko delikatny. Sama musisz zdecydować co dla Ciebie właściwe, pamiętaj tylko, by dobierać rodzaj szamponu odpowiedni dla skóry głowy, a nie do włosów na ich długości.

Krok trzeci: Zwilżenie

Przed nałożeniem szamponu, musisz namoczyć włosy. Użyj do tego letniej wody. Gorąca może spowodować przesuszenie skóry głowy i wzmożone przetłuszczanie włosów, natomiast zimna może przemrozić strukturę włosa i wywołać ich wypadanie.

Krok czwarty: Mycie szamponem

Na mokre ręce nalej trochę szamponu, w ilości przypominającej kształt orzecha włoskiego. Rozetrzyj go w obu rękach i równomiernie zacznij wmasowywać w skórę głowy. Rób to delikatnie, opuszkami palców. Unikaj gwałtownych, szybkich ruchów oraz drapania paznokciami. Włosy możesz delikatnie ugniatać, jednak najlepiej abyś myła sam skalp, gdyż spływająca piana sama dobrze wyczyści je na długości.
Jedni mówią, że należy myć włosy dwa razy. Pierwszy po to, aby oczyścić włosy z brudu, a drugi po to, by szampon dobrze się wchłonął i zadziałał. Inni są zdania, że jeden raz w zupełności wystarczy i nie ma potrzemy dodatkowo obciążać włosów. Tą kwestie zostawiamy do przemyślenia Tobie, byś robiła tak, jak wolisz.

Ciąg dalszy na następnej stronie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here