Latem nasza skóra jest narażona na różne szkodliwe czynniki, najczęściej jest to słońce i wiatr. W tym wpisie poradzimy Wam, jak dbać o skórę w tym wakacyjnym okresie.

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym jest szczególnie ważna latem, choć powinniśmy o tym pamiętać również w pozostałe pory roku. Nieumiejętne dbanie o skórę może powodować jej przedwczesne starzenie się, przebarwienia, a nawet nowotwór. Latem mamy więcej czasu dla naszego ciała, więc nie zapominajmy o pielęgnacji!

Jak zadbać o skórę latem?

Dokładnie oczyszczaj skórę

Jest to najważniejsza część pielęgnacji. Latem więcej się pocimy i nasze gruczoły pracują intensywniej. Przez to jesteśmy bardziej narażone na zanieczyszczenia skóry, ale także na czynniki chorobotwórcze. Upalnym latem częściej zapychają się pory, powstaje trądzik i zaskórniki. Warto pamiętać, aby rano od razu po przebudzeniu dokładnie umyć twarz, a wieczorem sumiennie robić demakijaż.

Pij dużo wody

Może to  banalne, ale ważne. Gołym okiem po wypiciu jednej szklanki nie zobaczymy efektów, ale po kilku miesiącach będziemy dumne, że to robiłyśmy i przekonamy się, że było warto. Nawadnianie jest istotne dla prawidłowej pracy naszego organizmu, ale także dla dobrego samopoczucia. Eksperci uważają, że należy pić 1,5 l wody dziennie niezależnie od wieku i stanu zdrowia, ale latem dobrze jest pić jeszcze więcej. Zacznij swój dzień od szklanki wody i tak samo go zakończ.

Przynajmniej raz w tygodniu zrób peeling

Stereotypem jest, że nie należy robić peelingów latem. Wręcz przeciwnie! Jest to najlepszy czas na tę czynność. Pamiętaj jednak, że nie należy robić peelingów głęboko złuszczających, np. salicylowych. To może zaszkodzić naszej skórze

Codziennie używaj kremu z filtrem

Może Ci się zdawać, że nie jest on  potrzebny, ale słońce cały czas działa na naszą skórę. Nie używaj filtrów poniżej 30 SPF, ponieważ zbyt słaba ochronna skóry podczas opalania, powoduje przyspieszone starzenie się skóry. Podczas aktywnego nasłoneczniania używaj filtru o mocy 50 SPF, a opalenizna będzie piękna i  zdrowa.

Czytaj także: Jak dobrać odpowiedni krem z filtrem?

Nawilżaj skórę

Latem nie zapominaj o balsamowaniu ciała. Podczas upalnych dni nasza skóra się poci i traci cenną wilgoć, dlatego staje się sucha i szorstka. Słońce także działa niszcząco na naszą skórę. Pamiętaj, aby znaleźć dla siebie idealny krem. Przerzuć się z zimowych, tłustych specyfików na na lżejsze i bardziej wodne kremy.

Piszcie w komentarzach, jak Wy dbacie o swoją skórę latem!

Jak dbać o skórę latem?

Źródło zdjęć: Pexels

1 KOMENTARZ

  1. trzeba się nawadniać ale to cały rok a nie tylko latem! oczywiscie latem wiecej nieco, bo wiadomo. ale ogolnie to potrzebujemy wody mineralnej ktora ma ujemny redox i swoista strukture czasteczkowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj