Jak dbać zniszczone włosy?
Źródło: Pinterest

Twoje włosy są zniszczone i zastanawiasz się, jak powinnaś o nie zadbać? Podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Zadbane włosy to nasza wizytówka, dlatego powinnyśmy poświęcać czas na ich pielęgnację, szczególnie jeśli są zniszczone i wymagają odżywienia. Aby Twoje pukle pięknie się prezentowały (nawet pomimo tego, że są zniszczone), stosuj się do poniższych porad. Pamiętaj także o regularnym podcinaniu końcówek, co spotęguje ten efekt.

Jak dbać zniszczone włosy?

#1. Nie wykręcaj włosów po myciu

Wiele dziewczyn ma taki nawyk, że po umyciu, wykręca włosy, aby pozbyć się możliwie jak największej ilości wody. To z pozoru niewinne działanie, może je uszkodzić jeszcze bardziej, dlatego z mokrymi włosami należy obchodzić się bardzo ostrożnie. Delikatnie ściśnij je przy czubku głowy i powoli przesuwaj dłońmi ku końcom, a następnie owiń włosy miękkim materiałem, który wchłonie nadmiar wody.

#2. Nie owijaj ciasno włosów i nie rozczesuj ich ?na mokro”

Pozostając jeszcze w temacie dbania o włosy tuż po ich umyciu, nie sposób nie wspomnieć o ich owijaniu. Często popełnianym błędem jest wykorzystywanie do tego ręcznika i skręcanie go jak najmocniej, aby utworzony ?turban” trzymał się głowy. Jeżeli dodatkowo przed owinięciem, będziemy pocierać ręcznikiem o włosy, to uszkodzenia mamy jak w banku. Zamiast tego należy delikatnie zawinąć włosy, najlepiej w bawełnianą koszulkę, i zdjąć ręcznik, jak tylko woda przestanie kapać z naszych włosów.

W kwestii czesania, najlepiej jest poczekać, aż włosy wyschną. Jeżeli to niemożliwe, to wykorzystaj do tego drewniany grzebień i bądź przy tym delikatna!

#3. Ogranicz używanie ciepła

Mamy tu oczywiście na myśli poddawanie włosów działaniu ciepłego (a nawet gorącego) powietrza, czyli suszenie, prostowanie i robienie loków. Te 3 popularne zabiegi bardzo niszczą włosy, dlatego należy je ograniczyć do minimum. Pozwól włosom wyschnąć naturalnie lub susz je chłodnym powietrzem.

#4. Nie myj włosów codziennie

Wiemy, że to może być trudne. Warto jednak spróbować ograniczyć mycie włosów, ponieważ codzienne stosowanie chemii, może je dodatkowo przesuszyć. Jeżeli Twoje włosy wymagają codziennego mycia, to stosuj delikatne szampony, o możliwie jak najkrótszym składzie.

#5. NAWILŻAJ

Odżywki, maski i olejki to Twoi przyjaciele. Dzięki nim Twoje włosy będą się lepiej prezentować, dlatego pamiętaj o ich stosowaniu. Odżywkę możesz nakładać po każdym myciu, natomiast maskę lub olejek najlepiej raz w tygodniu. Zadbaj także o nawilżenie od środka i pij codziennie 2 litry wody.

#6. Nie czesz włosów zbyt często

Nie tylko przenosisz na nie zanieczyszczenia pozostałe na szczotce (lub grzebieniu), ale narażasz włosy na połamanie, a końcówki na rozdwojenie. Najlepiej jest czesać włosy jeden, maksymalnie dwa razy dziennie.

Czytaj także: Śliczne fryzury dla długich włosów

Jak dbać zniszczone włosy?

Źródło zdjęć: Favim

4 KOMENTARZE

  1. I warto wspomnieć, że jeśli końcówki są rozdwojone i włosy ewidentnie zniszczone warto by je ściąć i zacząć bardziej zwracać na ich pielęgnacje. Rzadko da się naprawić zniszczone włosy od tak. A na końcówki nie ma rady- tylko podcięcie tu pomoże.

  2. Kręcone włosy nawet powinno się czesać tylko na mokro bo czesane suche się bardziej puszą i przez to wyglądają niekorzystnie. Przy czesaniu na mokro po prostu trzeba pamiętać o odżywce lub jedwabiu, co ochroni włosy przed zniszczeniami. Włosy proste, wręcz przeciwnie, tylko na sucho przy czym też odzywka nie zaszkodzi.
    Czesanie włosów tylko dwa razy dziennie też nie jest dobre. Włosy gdy są poplątane są bardziej podatne na zniszczenia i rozdwojone końcówki. Oczywiście, co za dużo to niezdrowo, ale jednak jeśli uważamy, że nasze włosy tego potrzebują powinnyśmy je uczesać (pamiętając, że czesanie zaczynamy od końcówek i stopniowo w górę)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj