Źródło: Pinterest

Masz ochotę na zmianę fryzury, a po głowie chodzi Ci grzywka? W dzisiejszym wpisie dowiesz się, jaki typ grzywki pasuje do Ciebie i Twojego kształtu twarzy.

Choć utarło się przekonanie, że grzywka nie każdemu pasuje, to jednak nie do końca prawda. Mamy przecież różne jej rodzaje, więc bez problemu możemy dobrać coś dla siebie. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie tej trudnej decyzji, jaką jest dobór grzywki.

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Twarz okrągła

Dziewczyny o kolistej twarzy nietrudno rozpoznać. Powinny one unikać ciężkich grzywek oraz tych, zasłaniających całe czoło i okolice. Stawiamy na lekko wycieniowane, ścięte na bok, które nie sprawią, że twarz wyda się zupełnym kołem.

Twarz owalna

W skrócie ten kształt twarzy charakteryzuje się tym, że jest ona dłuższa niż szersza. Jeśli ten opis dotyczy Ciebie, to jesteś prawdziwą szczęściarą, bo właściwe większość rodzajów grzywki Ci pasuje. Ten kształt twarzy jest uważany za idealny i fryzjerzy stylizując włosy, starają się dążyć właśnie do owalu. Przykładowe rodzaje grzywki: krótkie, długie, symetryczne, po skosie.

Twarz podłużna

Jeśli jesteś posiadaczką tego kształtu twarzy to wyróżnia Cię wysokie czoło i długi podbródek. Przy wyborze grzywki należy dążyć do tego, aby lekko poszerzyć twarz i skrócić czoło. Sprawdzi się tu długa, mocna grzywka o prostej linii. Pamiętaj, że dłuższe grzywki, np. te zakrywające brwi, wymagają częstszych wizyt u fryzjera, by utrzymać komfort ich noszenia.

Twarz kwadratowa

Charakteryzuje ją wysokie czoło i wyraźnie zarysowana żuchwa. Tutaj dobrze wyglądają grzywki postrzępione, w lekkim nieładzie, kręcone. Pasować będzie zarówno taka o asymetrycznym kształcie, postrzępiona, jak i troszkę rozwichrzona. Zdecydowanie odradzamy proste grzywki, gdyż tylko dodadzą geometrii Twojej twarzy i będzie się ona wydawać jeszcze bardziej ,,kanciasta”.

Twarz trójkątna

Twarz o tym kształcie rozpoznajemy dzięki wąskiemu, wyróżniającemu się podbródkowi oraz szerszą górną częścią twarzy. Dziewczyny o tym kształcie buzi jak najbardziej mają dowolność w doborze grzywki, jednak powinny wybierać bardziej cieniowane grzywki niż proste. Przykładowe typy grzywek: krótka, długa, asymetryczna, ścięta po skosie.

Twarz diamentowa

Wyglądem przypomina twarz trójkątną, ale cechują ją szerokie i wyraźne kości policzkowe. Tu dobra będzie np. prosta grzywka, ale dłuższa symetrycznie po bokach. Najlepiej, jak włosy będą lekko zachodzić na kości policzkowe, aby zmniejszyć ich ,,ostrość”.

Twarz serce

Twarz serce także przypomina trójkąt, ale ma łagodniejsze krawędzie policzków oraz boków  brody. Chcąc zakryć szerokie czoło, polecamy ukośne grzywki, gęste lub delikatne. Odradzane są proste kontury, które tylko zaakcentują rozmiar czoła.

Kiedy lepiej się nie decydować…

Mimo tego, że do praktycznie każdego kształtu twarzy można dobrać pasującą grzywkę, jednak nie bez znaczenia jest tutaj także kondycja włosów. Te zniszczone, mające tendencję do puszenia się lub mocno kręcone, sprawiają, że lepiej nie decydować się na grzywkę.

Czytaj także: Pasują Ci długie czy krótkie włosy? Sprawdź!

jak dobrać grzywkęŹródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj