Jak dobrać rozmiar stanika?
Źródła: https://favim.com/image/6763773 || https://favim.com/image/4363673

Zastanawiasz się, jaki rozmiar stanika będzie dla Ciebie odpowiedni? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź, jak dobrać wielkość biustonosza!

Wiele młodych dziewczyn nie przykłada większej wagi do doboru stanika. Zazwyczaj sięgamy po biustonosze z miseczką w rozmiarze A,B lub C i obwodem w pasie 70, 75 lub 80. To błąd, który grozi pojawieniem się bólu pleców i sprawia, że nasze piersi źle się układają. Poniżej podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza dla siebie.

Jak dobrać rozmiar stanika?

Będziesz potrzebować miarę krawiecką. Stań przed lustrem bez stanika i wyprostuj się. Zmierz obwód w najszerszym miejscu piersi oraz pod biustem. Marka powinna być delikatnie ściśnięta, ale na tyle, żebyś swobodnie mogła wsunąć pod nią palec.

Jak obliczyć obwód w biuście?

Przy pomocy miary krawieckiej zmierz obwód w najszerszym miejscu piersi. Wielkość miseczki dobierz zgodnie z poniższą tabelą.

Jak dobrać rozmiar stanika?
Jak dobrać rozmiar stanika? / Dlanastolatek.pl

Jak obliczyć obwód pod biustem?

Stań prosto, weź głęboki wdech, a następnie wydech i zmierz obwód pod biustem. Od uzyskanego obwodu odejmij 3, a następnie wynik zaokrąglij w dół do najbliższego katalogowego rozmiaru pod biustem (znajdziesz je w powyższej tabeli).

Przykład:

81 cm ? 3 = 78. Najbliższy katalogowy rozmiar po zaokrągleniu w dół, to: 75.

Jak poprawnie ubierać nowy stanik?

Zapnij biustonosz na zewnętrzną haftkę i dopasuj długość ramiączek. Obejmij dłonią jedną pierś, a następnie przesuń ją ku środkowi, tak aby idealnie wypełniała miseczkę, a miejsce pomiędzy miseczkami, płasko przylegało do ciała. Unieś obie ręce do góry ? jeżeli nic nie odstaje, a biustonosz się nie przesuwa, to znaczy, że znalazłaś odpowiedni stanik.

Jak często należy kupować nowy stanik?

Nawet jeśli Twoja waga się nie zmienia, to biustonosz powinnaś zmieniać na nowy mniej-więcej co rok. Wszystko zależy od jakoś materiałów, z których został wykonany, jednak jeśli czujesz, że jest już rozciągnięty i mimo ciaśniejszego zapięcia, nadal jest luźny, to znak, że pora wymienić go na nowszy model.

Czytaj także: Jak optycznie powiększyć piersi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj