Źródło: https://favim.com/fake+school

W przyszłym roku zdajesz maturę i nie wiesz jak się zabrać za naukę? Skorzystaj z naszych wskazówek!

Do matury zostało 5 miesięcy (pewnie to wiesz :). Z jednej strony to dużo czasu, choć patrząc na zakres materiału, jest go nie za wiele. Najważniejsze, że zdecydowałaś się zacząć przygotowywać do egzaminu dojrzałości (lepiej późno niż wcale). Skorzystaj z naszych wskazówek, które pomogą Ci zabrać się za naukę.

Jak się przygotować do matury?

#1. Nie zostawiaj nauki na ostatnią chwilę. Nie przypomnisz sobie całego materiału w tydzień. Zacznij wcześniej, dzięki czemu będziesz mogła podzielić materiał na mniejsze części i łatwiej wszystko zapamiętasz.

#2. Przygotuj sobie harmonogram. Łatwiej będzie Ci się uczyć, gdy rozpiszesz sobie plan działania. Wypisz na kartce wszystkie przedmioty i zastanów się, jak będziesz się ich uczyć. Dzięki temu nic Ci nie umknie.

#3. Pogódź się z tym, że nie nauczysz się wszystkiego. Chęć nauczenia się materiału z całych 3 lat może Cię zdemotywować, więc lepiej odpuść. Pamiętaj, że świat się nie zawali, jeśli czegoś nie będziesz wiedzieć. Próba wykucia na blachę całego podręcznika grozi zbyt małą ilością czasu na naukę pozostałych przedmiotów.

#4. Skup się na rzeczach trudniejszych. Na pewno są pewne tematy, z którymi masz większy problem. Poświęć na nie nieco więcej czasu, niż na tematy, które rozumiesz.

#5. Odpuść, kiedy się nie da. Jeżeli są tematy, których za nic w świecie nie jesteś w stanie zrozumieć (ani nawet wykuć na pamięć), to oczywiście w pierwszej kolejności, spróbuj jeszcze raz je zapamiętać. Niestety nie zawsze się to udaje i wtedy najlepiej po prostu pogodzić się z tym, że tego się NIE UCZYMY.

#6. Rób notatki. Nie ma sensu notować wszystkich informacji, bo nie starczy Ci na to czasu, ani kartek papieru. Warto za to wypisać sobie rzeczy najistotniejsze oraz takie, których nie umiemy zapamiętać.

#7. Proś o pomoc. Jeśli wiesz, że coś jest bardzo ważne i może pojawić się na teście, ale Ty tego nie rozumiesz, to nie wahaj się prosić o pomoc nauczycieli. Przecież oni od tego są (a przynajmniej tak być powinno), żeby nas uczyć i wspierać.

#8. Rozwiązuj testy z poprzednich lat. Warto rozwiązać ich jak najwięcej. Po pierwsze, zawsze istnieje minimalna szansa, że jakieś pytanie się powtórzy, po drugie oswoisz się z tym, jak taki test wygląda i na co komisja zwraca uwagę podczas ich oceniania.

Jak przygotować się do matury?

Czytaj także: Jak pokonać stres związany z maturą

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj