Sprawdź, jak pokonać stres związany z maturą!

Dzień przed: Odłóż notatki i zrelaksuj się. Powtarzanie na ostatnią chwilę niewiele Ci pomoże, szczególnie, że materiału jest bardzo dużo. Lepszym rozwiązaniem będzie wyjście na spacer lub do kina (niekoniecznie z przyjaciółkami, które też są przed maturą, bo zamiast się odprężyć, będziecie się wzajemnie nakręcać). Wieczorem zrób sobie relaksującą kąpiel z aromatycznymi olejkami i postaraj się wcześniej pójść spać. Na uspokojenie dobra jest melisa.

W dniu egzaminu: Zjedz lekkie śniadanie i nie zaglądaj do notatek! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz tam coś, czego nie umiesz i wpadniesz w panikę. To samo dotyczy rozmów z innymi maturzystami. Ciężko jest ich uniknąć, ale mogą one wywołać u Ciebie dodatkowy stres.

Pamiętaj, że maturę możesz poprawiać, dlatego weź pod uwagę, że ewentualna poprawka to nie koniec świata (niektórzy sami się na nią decydują, żeby dostać się na wymarzony kierunek studiów). Idąc zdawać egzamin z takim podejściem, będziesz nico spokojniejsza. Zrób sobie też plan awaryjny, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Możesz go nawet omówić z rodzicami, oczywiście podkreślając, że nie masz zamiaru nie zdać egzaminu, ale chcesz być przygotowana na każdą okoliczność. Dzięki temu, nie będziesz się martwić, jak zareagują Twoi rodzice na wieść o tym, że nie udało Ci się zdać lub osiągnęłaś zbyt małą liczbę punktów.

W przypływie paniki, oddychaj głęboko!

Jak pokonać stres związany z maturą

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródła zdjęć: tumblr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here