Sprawdź, co powinnaś robić, aby pokonać stres związany z maturą!

W tym roku zdajesz maturę? Przeczytaj, jak pokonać stres związany z egzaminem dojrzałości!

Jak pokonać stres związany z maturą

Dzień przed maturą:

Odłóż notatki i zrelaksuj się. Powtarzanie na ostatnią chwilę niewiele Ci pomoże, szczególnie że materiału do opanowania jest bardzo dużo. Lepszym rozwiązaniem będzie wyjście na spacer lub do kina (niekoniecznie z przyjaciółkami, które też są przed maturą, bo zamiast się odprężyć, będziecie się wzajemnie nakręcać). Wieczorem zrób sobie relaksującą kąpiel z aromatycznymi olejkami i postaraj się wcześniej pójść spać. Na uspokojenie dobra jest melisa.

W dniu egzaminu:

Zjedz lekkie śniadanie i nie zaglądaj do notatek! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz tam coś, czego nie umiesz i wpadniesz w panikę. To samo dotyczy rozmów z innymi maturzystami. Ciężko jest ich uniknąć, ale mogą one wywołać u Ciebie dodatkowy stres.

Pamiętaj, że maturę możesz poprawiać, dlatego weź pod uwagę, że ewentualna poprawka to nie koniec świata (niektórzy sami się na nią decydują, żeby dostać się na wymarzony kierunek studiów). Idąc zdawać egzamin z takim podejściem, będziesz nieco spokojniejsza. Zrób sobie także plan awaryjny, na wypadek gdyby coś poszło nie tak. Możesz go nawet omówić z rodzicami, oczywiście podkreślając, że nie masz zamiaru nie zdać egzaminu, ale chcesz być przygotowana na każdą okoliczność. Dzięki temu nie będziesz się martwić, jak zareagują Twoi rodzice na wieść o tym, że nie udało Ci się zdać lub osiągnęłaś mniejszą liczbę punktów niż zamierzałaś.

Pamiętaj, aby w przypływie paniki oddychać głęboko!

Czytaj także: Jak zdać pisemną maturę?

Jak pokonać stres związany z maturą
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj