Przed Tobą egzamin dojrzałości? Poznaj niezawodny sposób na zdanie pisemnej matury!

Matura to tak naprawdę jeden z ważniejszych egzaminów w naszym życiu, więc nic dziwnego, że każdy uczeń chce go zdać z jak najlepszym wynikiem. Prawda jest jednak taka, że osiągnięcie wymaganego minimum, nie jest wcale takie trudne. Oprócz tego należy trzymać się 3 podstawowych zasad, a zaliczenie masz jak w banku!

Jak zdać pisemną maturę?

#1. Przyjdź na egzamin i pamiętaj, żeby się nie spóźnić!

#2. Weź ze sobą dowód osobisty.

#3. Zabierz 2 (a najlepiej 3) czarne długopisy.

Proste, prawda?

Cała reszta jest zawarta w tekście źródłowym (który należy czytać ZE ZROZUMIENIEM), karcie wzorów (z której powinno się korzystać :>) oraz w Twojej wyobraźni i sprycie.

Kilka dodatkowych porad, dzięki którym zdasz maturę:

  • Weź głęboki wdech i spokojny wydech zanim przystąpisz do pisania. Nie myśl o tym, że to egzamin, a Ty masz ograniczony czas na rozwiązanie zadań, czy napisanie wypracowania. Skup się na swoim zadaniu i wykonaj je najlepiej, jak potrafisz.
  • W przypadku matury z języka polskiego warto robić sobie notatki przy tekście źródłowym (podkreślaj też najważniejsze fragmenty). Nie są one oceniane, a mogą Ci wiele pomóc.
  • W przypadku matury z matematyki przyda Ci się kalkulator, więc warto pamiętać, żeby go zabrać 🙂
  • Dokładnie czytaj polecenia. Najlepiej dwa razy. Najwięcej błędów wynika z niezrozumienia polecenia, dlatego to takie ważne, żeby czytać wszystko ZE ZROZUMIENIEM.
  • Nie zawsze warto pisać więcej niż wymaga tego polecenie. Jeśli zaczniesz wymieniać przykłady od błędnych odpowiedzi, to nie będą one zaliczone, choćby kolejne przykłady były prawidłowe. Egzaminator weźmie pod uwagę tylko tyle przykładów, ile wymaga polecenie.

To tyle! Egzamin maturalny nie jest wcale taki straszny i większość ludzi go zdaje. Oblewają tylko ci, którzy na niego nie przyszli, przez wszystkie lata nauki spali na lekcjach lub nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

Powodzenia życzy ekipa Dlanastolatek.pl! 🙂

Polecamy: Stylizacje idealne na maturę

Jak zdać pisemną maturę?
Źródło: http://weheartit.com

Źródło: http://stayfly.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj