Twoje białe trampki nie zachwycają już czystością i chciałabyś je wyczyścić? A może marzysz, aby buty, które już wiele w życiu przeszły, wyglądały jak dawniej? Sprawdź, jak to zrobić!

Jak i czym wyczyścić białe trampki?

Oto lista najbardziej skutecznych sposobów na wyczyszczenie białych trampek:

1. Pastą do zębów

Ten sposób może wykorzystać każdy, bo chyba nie ma osoby, która nie posiada pasty i szczoteczki do zębów? Tak więc, moczymy delikatnie zewnętrzną tkaninę butów, na szczoteczkę nakładamy trochę białej pasty i dokładnie szorujemy buty.

2. Sodą oczyszczoną

Przygotuj małą miseczkę, wsyp do niej jedną łyżkę stołową sody oczyszczonej i zalej połową łyżki zwykłej wody oraz połową łyżki wody utlenionej (jeśli jej nie masz, zalej po prostu jedną łyżką zwykłej wody). Całość mieszaj aż do uzyskania gęstej pasty. Teraz możesz zabrać się za czyszczenie.

3. Zasypką/pudrem dla dzieci

Potrzebujesz zasypki dla dzieci i wody. Zmieszaj ze sobą oba te składniki w proporcji 1:1 i szczoteczką trzyj materiał.

4. Sodą i octem

Do szklanej miseczki wsyp 1 łyżkę sody oczyszczonej i zalej 2 łyżkami octu. Tak przyrządzoną mieszanką, z pomocą szczoteczki do zębów, bez problemu doprowadzisz trampki do porządku.

5. Płynem do mycia naczyń

Rozcieńcz nieco odrobiną wody płyn do naczyń. Następnie maczaj szczoteczkę w roztworze i szoruj nim materiał.

6. Wyprać

Tę metodę traktuj jak ostateczność, ponieważ buty wtedy szybciej się zniszczą.

Teraz wypłucz trampki ze wszystkich środków i pozostaw do wyschnięcia, ale pamiętaj by nie wystawiać ich na słońce, ponieważ może to spowodować przebarwienia w postaci żółtych plam. Najlepiej susz buty na dworze, w cieniu.

Jak wyczyścić gumę trampek i sznurówki?

Gumę z łatwością możesz wyczyścić mleczkiem do czyszczenia (np. Cif), szorując ją kolistymi ruchami, szczoteczką do zębów.

Żeby wyczyścić sznurówki, po prostu je wypierz, ręcznie lub w pralce, używając proszku do białych tkanin.

Czytaj także: Jak łączyć ze sobą kolory ubrań?

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. A ja polecam za to czyszczenie zmywaczem do paznokci.Wystarczy wacikiem nasączonym zmywaczem wycierać 🙂 Bardzo szybki sposób,ale też bardzo skuteczny! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj