Boisz się, że kosmetyki, których używasz mogą pogarszać stan twojej cery? Poznaj zasady, jakimi powinnaś się kierować przy wyborze kosmetyków do makijażu, by pozostawić skórę w dobrej kondycji.

Czy zastanawiałaś się kiedyś jaki wpływ na Twoją cerę mają kosmetyki, których używasz? Najczęściej przy wyborze podkładów lub pudrów kierujemy się przede wszystkim ceną i skutecznością (np. stopniem krycia), a w mniejszym stopniu tym, czy dany produkt jest dla nas odpowiedni. To duży błąd, który może nas słono kosztować. W tym wpisie dowiesz się, jak kosmetyki do makijażu wpływają na stan naszej cery.

Jak kosmetyki do makijażu wpływają na stan naszej cery?

1. Zbyt ciężkie kosmetyki. Jeśli twoja cera jest delikatna lub trądzikowa, to jedną z gorszych rzeczy, które możesz zrobić, to kupować kosmetyki nieodpowiednie dla twojej cery. Są to przede wszystkim zbyt ciężkie podkłady, pudry czy korektory. Powinnaś wybrać kosmetyki firm, które produkują kosmetyki dla młodej cery, np. Under20, Isana czy Ziaja.

2. SLS, SL. To jedni z największych wrogów dla naszej cery. Sprawdź, czy te niekorzystne substancje nie znajdują się w twoich kosmetykach. Są często dodawane np. do podkładów czy baz. Upewnij się także, czy nie ma ich w twoich kosmetykach do pielęgnacji.

3. Typ cery. Powinnaś dobrać kosmetyki do swojego typu cery. Jeśli masz cerę tłustą, nie możesz kupować tłustych podkładów czy pudrów. Powinnaś wybrać lekkie kremy BB czy CC. Tak samo w przypadku cery trądzikowej lub suchej.

4. Wysuszanie. Niestety wiele kosmetyków zawiera alkohol, który bardzo wysusza cerę. Jeśli twoja cera jest sucha lub naczynkowa, powinnaś stosować kosmetyki, które dodatkowo nawilżają skórę od zewnątrz.

5. Zmiana. Bazę powinnaś zamienić na lekki krem nawilżający, który pozwoli skórze oddychać. Pokłady i pudry zastąp na pudrem prasowanym i zrezygnuj z rozświetlaczy, jeśli twoja cera ma tendencję do błyszczenia się.

6. Matowanie i krycie. Jeśli twoja cera jest świecąca przez nadmierne wydzielanie sebum, stosuj kosmetyki matujące i długotrwale utrzymujące się na skórze. Jeśli musisz zakryć trądzik czy jakąś krostę, potrzebujesz dobrego korektora (najlepiej takiego, który dodatkowo zawiera kwas salicylowy, dzięki czemu przyśpiesza redukcję niedoskonałości).

Pamiętaj, że kosmetyki nie muszą negatywnie wpływać na stan twojej cery, jeśli będą dobrane do jej rodzaju!

kosmetyki do makijażu

Źródło zdjęć: Pexels

2 KOMENTARZE

    • Właśnie tez mi brakuje takiego tematu ? może byc jeszcze co robić podczas gdy ma sie złamaną noge ? pozdrawiam cieplutko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj