W tym wpisie podpowiemy Wam, jak robić zakupy na AliExpress.

Z pewnością większość z Was słyszała o AliExpress. To taki chiński odpowiednik naszego Allegro (można tam kupić niemal wszystko!). Robienie zakupów na tej platformie ma swoje zalety oraz wady, ale w tym wpisie chciałybyśmy skupić się na czymś innym, a dokładniej na tym, jak robić tam zakupy.

Jak kupować na AliExpress?

Robienie zakupów na AliExpress nie jest trudne, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

#1. Ceny są podane w USD. Nie warto się tym jednak zniechęcać. Ali umożliwia płacenie za pomocą szybkich przelewów (tak jak w naszych, polskich sklepach) i przy składaniu zamówienia automatycznie przeliczy kwotę na złotówki.

#2. Wybieraj sprawdzonych sprzedawców. Oczywiście większość z nas zwraca przede wszystkim uwagę na cenę, ale jeśli nie chcemy się sparzyć, to warto patrzeć również na ilość zamówień i pozytywnych ocen u danego sprzedawcy – im jest ich więcej, tym większa szansa, że się nie zawiedziemy.

#3. Przygotuj się na długie czekanie. No cóż, zamówienie idzie z Chin, więc nie ma się co łudzić, że otrzymamy naszą paczkę po tygodniu. Może to trwać nawet miesiąc albo i dłużej. W większości przedmiotów dostawa pocztą jest darmowa.

#4. Szukaj po angielsku. Jeśli wyszukujesz ręcznie jakiś przedmiot, to wpisuj jego nazwę po angielsku. Pisząc po polsku również powinnaś coś znaleźć, ale wyników jest znacznie mniej.

#5. Dokładnie czytaj opisy produktów. Szczególnie jest to istotne w przypadku ubrań, żeby zaglądać do tabeli rozmiarów, ale jeśli zamawiamy inne rzeczy to również patrzmy na wymiary, żeby nie okazało się, że dmuchany materac, który zamówiłyśmy pomieści niemowlaka, a nie nastolatkę 🙂

#6. Kupuj przez aplikację. Aplikacja dostępna na Androida oferuje dodatkowe zniżki, więc zdecydowanie warto ją zainstalować.

#7. Uważaj na cło. Bądź ostrożna w zakupowym szaleństwie, ponieważ przesyłki na kwotę wyższą niż 150 euro są obciążone opłatami celnymi. Mamy jednak nadzieję, że nie wydajecie tyle pieniędzy na zakupy 🙂

Zakładanie konta na AliExpress jest dziecinnie proste i nie różni się zbyt wiele od standardowych procedur w innych sklepach. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji i można ,,ruszać” na zakupy.

Źródło zdjęć: Aliexpress.com

2 KOMENTARZE

  1. Przydany artykuł udało się złożyć zamówienie. Słyszała ze niedługo mają wprowadzić przymusowe płacenie podatków od wszystkich towarów. że poczta polska ma być inwigilowana przez urząd skarbowy i każdy będzie musiał płacić podatek od zakupów na aliexpress nawet tych za jeden złoty. Ciężkie czasy nadchodzą 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj