Uważasz, że Twój charakter pisma nie jest wystarczająco schludny? Sprawdź, jak możesz temu zaradzić!
Wyrobienie własnego charakteru pisma nie jest trudne, ale co zrobić, żeby nasze literki tworzyły ładną kompozycję? To wcale nie jest takie trudne!
Jak ładniej pisać?
Ćwiczenia dłoni. To, w jaki sposób piszemy, zależy od wypracowania ręki. W szkołach często nauczyciele zadają nam prace plastyczne, które usprawniają dłoń, np. lepienie z plasteliny, zwijanie kulek z papieru. Te wszystkie drobne ćwiczenia powodują, że będziemy mieć większą kontrolę nad ruchami dłoni, co daje efekty w pisowni.
Zacznij od ołówka. Ołówek mniej ślizga się na papierze niż długopis, w związku z czym, nasz charakter pisma jest ładniejszy. Warto więc ćwiczyć pisanie właśnie na nim, a dopiero później przerzucić się na długopis.
Znajdź idealną czcionkę. Na pewno w Internecie lub w zeszycie koleżanki, uda Ci się znaleźć czcionkę, która Ci się podoba. Gdy już to zrobisz, staraj się odwzorować poszczególne litery lub po prostu pisz po śladzie.
Ćwiczenia pisma. Gdy już znajdziesz idealną dla siebie czcionkę, ćwicz pisanie poszczególnych literek w taki sam sposób, jak to robią dzieci w podstawówce. Najlepszy do ćwiczeń będziesz zeszyt z wąskimi liniami.
Zwolnij tempo. Zazwyczaj piszemy brzydko wtedy, gdy się spieszymy. Pisząc wolniej, mamy czas, aby bardziej dopracować poszczególne litery.
Odpowiedni długopis. Od stylu, jakim piszemy, zależy nasza kaligrafia i przyzwyczajenia, ale ogromną rolę odgrywa również długopis, czy pióro, którym się posługujemy. Jeżeli atrament się rozmazuje, to nigdy nie uzyskamy pożądanego efektu.
Zatem dobierz wygodny, dobry długopis i zaczynaj pracę nad ładnym pismem! Powodzenia!