pomysły na paznokcie nude
Źródło: Pinterest

Lakier na Twoich paznokciach odprysł i wygląda nieładnie, a właśnie skończył Ci się zmywacz? Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji!

Jak zmyć lakier z paznokci bez zmywacza?

Spirytus. Jeśli tylko go masz w swoim domu, to śmiało go użyj. Nalej niewielką ilość na wacik i delikatnie przetrzyj paznokcie, a lakier zejdzie. Spirytus możesz zastąpić benzyną, ale zachowaj ostrożność, gdyż obie te substancje są łatwopalne.

Jeśli nie masz w domu spirytusu, użyj perfum lub dezodorantu, oczywiście takich, z zawartością alkoholu. Spryskaj paznokieć i zetrzyj lakier wacikiem (może wystąpić chwilowy efekt zmrożenia, ale tym się nie przejmuj). Powtarzaj tę czynność do momentu, aż lakier zniknie z Twoich paznokci.

Ocet. Ten sposób nie należy do najprzyjemniejszych z powodu duszącego zapachu, nie jest także bardzo skuteczny, ale warto spróbować! Wacikiem nasączonym octem mocno przecieraj paznokcie.

Lakier do paznokci. Brzmi trochę niedorzecznie: zmyj lakier lakierem, ale to działa! Po prostu nałóż kolejną warstwę lakieru na paznokieć i po kilku sekundach zmaż ją wacikiem. Metoda ta wymaga od Ciebie precyzji (jeśli podczas malowania wyjedziesz lakierem poza paznokieć, będzie Ci ciężko pozbyć się jego resztek ze skórek). Ponadto w przypadku wyraźnych kolorów, typu czerwień, czerń, zieleń itd, lakier może zostawić ślady na paznokciach.

Papierowy pilniczek. Delikatnie spiłuj lakier z paznokcia przy pomocy papierowego pilniczka. Uważaj jednak, gdyż łatwo w ten sposób uszkodzić sobie płytkę.

Lakier do włosów. Z bliska spryskaj nim paznokieć i zanim zastygnie, szybko trzyj lakier za pomocą wacika.

Wskazówka. Gdy następnym razem będziesz malować paznokcie, nałóż więcej warstw lakieru, wtedy wbrew pozorom szybciej i łatwiej go zmyjesz.

Polecamy: Co kolor paznokci mówi o Tobie?

pomysły na paznokcie
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/672232681861761858