Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek jak należy prać spodnie jeansowe? Bez względu na to jak brzmi odpowiedź na to pytanie, przeczytaj ten wpis!

Być może (tak jak my do niedawna) należysz do grupy osób, które nie przywiązują zbyt dużej wagi do prania spodni i wrzucają je po prostu do pralki wraz z innymi ubraniami. Wydawać by się mogło, że wytrzymałe jeansy nie potrzebują specjalnego traktowania, a jednak jest inaczej. Odpowiednie pranie sprawi, że nasze spodnie będą dłużej sztywne i nie stracą koloru. Poniżej kilka wskazówek, jak należy prać jeansy.

#1. Jeansy pierzemy możliwie jak najrzadziej. Spodni jeansowych nie musimy, a nawet nie powinniśmy, prać po każdym noszeniu. Tak naprawdę możemy robić to dopiero w momencie, gdy pojawią się na nich widoczne zabrudzenia.

#2. Niska temperatura. Jeansy nie lubią ciepła, gdyż pod jego wpływem mogą niestety się kurczyć. Ustaw temperaturę na nie więcej niż 40 stopni, jeśli nie chcesz wpaść w depresję, że Twoje spodnie nagle zrobiły się zbyt małe 🙂

#3. Odpowiednie przygotowanie. Zanim wrzucisz spodnie do pralki koniecznie obróć je na lewą stronę i zapnij guziki. Zajrzyj również do kieszeni, bo mogą tam się chować różne ?skarby”. Najgorsze jednak są chusteczki higieniczne, które pod wypraniu, a następnie wyschnięciu, stają się kruche i ciężko je wygrzebać.

#4. Rezygnacja z płynów zmiękczających. Jeansy nie lubią płynów zmiękczających, bo pod ich wpływem stają się mniej sztywne. Sam proszek świetnie sobie poradzi nie potrzebuje on żadnych ?wspomagaczy”.

A po praniu… gdy już nasze jeansy są suche, lepiej zrezygnować z ich prasowania. Denim nie lubi ciepła, a jeśli odpowiednio rozwiesimy spodnie, żelazko naprawdę stanie się zbędne.

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj