Jak napoje energetyczne wpływają na twoje zdrowie i urodę?

Sprawdźcie, jaki wpływ na Wasze zdrowie i urodę mają napoje energetyczne.

Jak napoje energetyczne wpływają na zdrowie i urodę?

Żyjemy w ciągłym stresie. Nauka, zajęcia pozalekcyjne, znajomi, imprezy – to wszystko zaczyna nas przytłaczać. Mało śpimy, dużo czasu spędzamy przy książkach, a jak próbujemy sobie z tym radzić? Sięgamy po różnego rodzaju „wspomagacze” – u nastolatków są to najczęściej napoje energetyczne. Mało kto jednak zastanawia się nad tym, jaki wpływ na nasze zdrowie mają te napoje.

Negatywny wpływ na nasze zdrowie i urodę:

Energetyki pobudzają komórki nerwowe w mózgu, podnoszą ciśnienie krwi, przyśpieszają akcję serca (kołatanie). Wpływają także pośrednio na układ hormonalny, obciążają nerki oraz wpływają negatywnie na metabolizm wątroby. Może to prowadzić do wielu poważnych chorób, a w najcięższych przypadkach nawet do śmierci. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że napoje energetyczne można przedawkować!

Nadmierna dawka kofeiny, znajdująca się w tych wspomagaczach, może powodować bezsenność, zawroty głowy, czy rozdrażnienie. Ponadto jako produkt bardzo zakwaszający organizm, taki napój wypłukuje potrzebne witaminy i minerały. Może to powodować częste zmęczenie, osłabienie oraz uczucie apatii. Z tego powodu sięgamy po kolejne dawki kofeiny, tworząc błędne koło i doprowadzając się do uzależnienia.

Napoje energetyczne zawierają również duże ilości substancji chemicznych, barwników, konserwantów oraz bardzo dużo cukru i substancji słodzących, co również negatywnie wpływa na nasze zdrowie, ale także funkcjonowanie organizmu oraz wygląd naszej skóry. Substancje chemiczne mogą uczulać, wywołując podrażnienia na ciele.

Jak napoje energetyczne wpływają na twoje zdrowie i urodę?

Niestety w napojach energetycznych nie znajdziemy ,,dobrodziejstw”, a zbyt częste spożywanie ich, ma negatywny wpływ na nasz organizm, dlatego czy naprawdę warto je pić?

Zdrowsze alternatywy napojów energetycznych:

  • Zielona herbata – zawiera mniej kofeiny, niż napoje energetyczne, a dodatkowo ma w składzie antyoksydanty, dzięki czemu łagodnie pobudza i poprawia koncentrację, a także stymuluje pracę mózgu i pozytywnie wpływa na pamięć;
  • Woda z cytryną i imbirem – nie tylko dodaje energii, ale również wzmacnia odporność;
  • Spacer – kilkanaście minut spędzonych na świeżym powietrzu, pobudzi Cię do działania.

Pijecie tego typu napoje? A może udaje wam się unikać tego typu produktów?  Piszcie w komentarzach!

Polecamy: Domowe sposoby na ból głowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj