Źródło: Pinterest

Chciałabyś rozjaśnić włosy domowymi sposobami? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić!

Wiele dziewczyn używa rozjaśniacza, aby nadać swoim włosom jasny kolor. W tym wpisie podpowiemy Ci, jak obejść się bez niego i w domowych warunkach nadać włosom jaśniejszy odcień.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy? 4 domowe sposoby!

Rozjaśniacz działa bardzo mocno, inwazyjnie wnika w strukturę włosa i tak naprawdę odbiera mu jego naturalny kolor. Z czasem włosy stają się coraz bardziej żółte, słomiane i zniszczone. Trzeba pamiętać o tym, że koloryzację trzeba co jakiś czas powtarzać, co niszczy włosy jeszcze bardziej.

Na szczęście są pewne metody, które pozwolą Ci nadać Twoim włosom jaśniejszą barwę bez konieczności używania czynników chemicznych.

#1. CYTRYNA

Witamina C zawarta w cytrynie ma duży wpływ na włosy. Należy pamiętać, aby soku z cytryny na stosować na włosy bezpośrednio, tylko dodać go na przykład do maski lub odżywki. Łączymy 1 łyżeczkę soku z 1 porcją kosmetyku, powstałą mieszaninę nakładamy na kosmyki i trzymamy zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na opakowaniu, a następnie zmywamy. Kilka kropli soku możemy również dodać do mgiełki, którą spryskujemy włosy.

#2. MIÓD

2-3 łyżki miodu należy rozpuścić w misce z ciepłą wodą. Po przestygnięciu mieszaniny moczymy włosy w powstałej miksturze przez około 20 minut. Na koniec obowiązkowo płuczemy włosy.

#3. RUMIANEK

Wystarczy zaparzyć kilka torebek herbaty rumiankowej (albo kilka łyżek suszonych ziół) w misce, a po wystygnięciu naparu moczyć w nim włosy przez około 15-20 minut. Nie trzeba go spłukiwać.

#4. SŁOŃCE

Wiele dziewczyn obserwuje, że ich włosy stają się wyraźnie jaśniejsze po wakacjach. Jest to oczywiście zasługa słońca. Latem staraj się spędzać jak najwięcej czasu na dworze. Wpłynie to również pozytywnie na Twoje samopoczucie. Pamiętaj jednak, aby od czasu do czasu przejść do cienia, aby nie zasłabnąć.

Czego lepiej NIE używać do rozjaśniania włosów?

Od wielu lat popularnym sposobem rozjaśniania włosów jest stosowanie płukanki z wody utlenionej. Mimo iż jest ona dość skuteczna, to niestety bardzo szkodzi włosom, dlatego nie polecamy tej metody.

Polecamy: Pielęgnacja suchych i zniszczonych włosów

Jak zadbać o włosy jesienią?
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj