Źródło: Pinterest

Sprawdź, jak należy pielęgnować suche i zniszczone włosy.

Twoje włosy mają tendencję do przesuszania się? A może na skutek zabiegów uległy zniszczeniu i masz problem, aby nad nimi zapanować? Sprawdź, jaka pielęgnacja będzie dla Ciebie odpowiednia.

Pielęgnacja suchych i zniszczonych włosów

#1. Zrezygnuj ze stylizacji na gorąco

Najlepszym sposobem na odbudowanie kondycji włosów jest wyeliminowanie czynników, które je niszczą. Przede wszystkim chodzi o stylizację na gorąco przy użyciu prostownicy oraz lokówki. Ciepły strumień powietrza z suszarki zamień na chłodny. Pamiętaj także o używaniu ochronnej mgiełki przed każdym prostowaniem, podkręcaniem czy suszeniem włosów.

#2. Używaj kosmetyków regenerujących

Na rynku znajdziesz szeroki wybór szamponów, odżywek oraz masek, przeznaczonych do odbudowania zniszczonych włosów. Poczytaj opinie w Internecie lub podpytaj koleżanki, jakie kosmetyki polecają.

#3. Zacznij olejować włosy

Olejowanie to zabieg, który odżywia i głęboko nawilża włosy. Możesz wykorzystać olej kokosowy, arganowy, rycynowy, olej z avocado, a nawet oliwę z oliwek! Metodą prób i błędów dobierz olej, który najlepiej działa na Twoje włosy. Aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, połącz olejowanie z odżywianiem przy pomocy maski.

#4. Dokładnie susz włosy

Zanim położysz się do łóżka, upewnij się, że Twoje włosy są już suche. Wilgotne kosmyki są bardzo podatne na uszkodzenia i możesz im w ten sposób zaszkodzić bardziej, niż kiedy stylizujesz je na gorąco.

#5. Regularnie podcinaj końce

Ten zabieg nie sprawi, że Twoje włosy będą bardziej odżywione, ale dzięki temu łatwiej będzie Ci nad nimi zapanować, a ponadto lepiej będą się układały. Staraj się skracać końcówki co 4-6 tygodni.

Czytaj także: Suplementy na włosy dla nastolatek

piękne i zdrowe włosy
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/578360777130005115/

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj