efektowny GLOW UP
Źródło: https://www.pinterest.fr/pin/538250592957298234

Marzy Ci się GLOW UP, ale nie za bardzo masz pomysł, jak należy się za niego zabrać? W tym wpisie znajdziesz skuteczne sposoby na glow up, które pomogą Ci przejść niesamowitą metamorfozę!

Glow up to od pewnego czasu modne wyrażenie, ale co konkretnie się za nim kryje i jak w ogóle go zrobić? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

  1. Wpleć dobre nawyki w swój plan dnia
  2. Pozbądź się kompleksów
  3. Zmień swój wygląd
  4. Popraw jakość swojego życia
  5. Zmień swoje otoczenie
  6. Zacznij błyszczeć dosłownie!

Co to jest Glow up?

Wiele osób zastanawia się, czym tak właściwie jest glow up. Z angielskiego oznacza to: wyładnieć, wyglądać lepiej niż kiedyś. Tak naprawdę nie oznacza to jednak tylko przemiany wizualnej, ale również tą wewnętrzną.

W glow up’ie nie chodzi tylko o to, aby wyglądać dobrze, ale przede wszystkim o to, aby czuć się ze sobą dobrze. Dopóki sama siebie nie pokochasz, inni również tego nie zrobią. Jak w takim razie to zrobić? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

6 tipów na efektowny GLOW UP

#1. Wpleć dobre nawyki w swój plan dnia

Dobre nawyki pomagają nam stawać się jeszcze lepszymi i bardziej zdyscyplinowanymi, a dodatkowo lepiej wyglądać i dobrze czuć się we własnym ciele. W zależności od tego, czy masz więcej czasu rano, czy wieczorem, postaraj się wpleść dobre nawyki w swój plan dnia, tak aby stały się one Twoją rutyną. To może być 10-minutowa sesja jogi o poranku albo azjatycka pielęgnacja twarzy (więcej na ten temat przeczytasz we wpisie: 10 kroków do pięknej cery – pielęgnacja azjatycka + propozycje kosmetyków).

#2. Pozbądź się kompleksów

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to takie proste, ale z drugiej strony nikt nie mówił, że będzie łatwo. Aby przejść wewnętrzną przemianę, powinnaś pozbyć się tego, co nie pozwala Ci pokochać samej siebie. Zacznij od określenia swoich największych kompleksów, aby w kolejnym kroku móc opracować sobie plan działania, jak je pokonać. Małymi krokami osiągniesz w końcu zamierzony cel.

#3. Zmień swój wygląd

Kiedy już uda Ci się wprowadzić pozytywne zmiany w swoim wnętrzu, pora wziąć się za ,,naprawianie” wyglądu. Pamiętaj, aby nie być wobec siebie zbyt krytyczną. Szukając sposobów na glow up, nie porównuj się z tzw. Insta Girls, które swój perfekcyjny wygląd zawdzięczają filtrom, odpowiednim pozom, mocnemu makijażowi i ciuchom otrzymanym w ramach licznych współprac. Zacznij od małych modyfikacji, dzięki którym spojrzysz w lustro z satysfakcją. Nowe ubrania, zmiana koloru włosów, inny makijaż – tyle wystarczy, aby poczuć i zobaczyć różnicę!

#4. Popraw jakość swojego życia

Spraw, aby glow up miał wpływ na całe Twoje życie! Popraw jego jakość, dzięki wyeliminowaniu wszystkiego, co pogarsza Twój nastrój. Napraw wszystko to, co jest zepsute i wymień na nowe rzeczy, które utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie. Zacznij praktykować wdzięczność i ogranicz napływ negatywnych informacji oraz emocji, jakie do Ciebie napływają. Tych kilka prostych kroków sprawi, że staniesz się szczęśliwsza, a Twój glow up będzie jeszcze bardziej dostrzegalny!

#5. Zmień swoje otoczenie

Jeżeli pracujesz nad tym, aby Twoje wnętrze i wygląd zewnętrzny były piękne, to powinnaś również postarać się, aby Twoje najbliższe otoczenie takie się stało. Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów i postaraj się utrzymywać względny porządek wokół siebie, tak aby GLOW UP dotyczył każdej możliwej sfery Twojego życia.

#6. Zacznij błyszczeć dosłownie!

Nałóż rozświetlacz na policzki albo cień z mieniącymi się drobinkami na powieki, a usta pomaluj błyszczykiem. Zadbaj o swoje zęby (zacznij używać pasty wybielającej lub odwiedź dentystę i poproś, aby polecił Ci odpowiednią dla Ciebie metodę wybielania). Dzięki temu Twoje zęby będą jaśniejsze, a Twój uśmiech zyska błysk.

Jeżeli zastanawiałaś się, jak przejść glow up, to powyższe porady będą dobrym początkiem. Pamiętaj, że zmiany powinny dotyczyć nie tylko Twojego wyglądu, ale również Twojego wnętrza. Tylko wtedy metamorfoza będzie spektakularna i widoczna dla całego otoczenia.

Masz więcej sposobów na efektowny glow up? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: 5 trików na promienną cerę o poranku

efektowny GLOW UP
efektowny GLOW UP

12 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj