Źródło: Pinterest

Marzysz o tali osy i wcięciu jak u modelki? W tym wpisie prezentujemy 5 ćwiczeń, dzięki którym zmniejszysz swój obwód w pasie.

Wąska talia to marzenie wielu nastolatek. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak uzyskać wcięcie w pasie dzięki kilku prostym ćwiczeniom. Zapraszamy!

Skuteczne ćwiczenia na wcięcie w talii

#1. Russian twist

Ćwiczenie to wykonujesz na siedząco w lekkim odchyleniu, ze zgiętymi i uniesionymi nogami. Następnie robisz skręty sylwetki, starając się dotknąć podłogi za sobą. Dobrze zostało to zaprezentowane na poniższym filmiku. Możesz chwycić w ręce również ciężarki, jako dodatkowe obciążenie. Nie zapomnij o napięciu mięśni brzucha!

#2. Russian twist na stojąco

Powyższe ćwiczenie możesz również wykonać na stojąco. Wystarczy skręcać się na boki. Dodatkowo możesz podskakiwać, co będzie przyjemniejsze i przyniesie ze sobą jeszcze jedną korzyść – spalanie zbędnych kalorii.

#3. Brzuszki na boku

Są to zwykłe, a zarazem niezwykłe brzuszki. Wystarczy, że położysz się na boku i zaczniesz robić brzuszki tylko na jedną stronę. Na początku może być ciężko, ale ciężka praca popłaca i po niedługim czasie zobaczysz pierwsze efekty swoich treningów.

#4. Skręty na leżąco

Połóż się płasko na macie, zegnij nogi w kolanach i przyciągnij brodę do klatki piersiowej. Ręce wyprostuj wzdłuż ciała, a następnie staraj się przekręcić na boki, tak aby dotykać na zmianę kostek. Możesz lekko oderwać klatkę piersiową. Jest to ciężkie zadanie, ale efekty będą wynagrodzą Ci cały trud.

#5. Hula – hoop

O zaletach kręcenia hula – hoop pisałyśmy już wcześniej, ale nie mogło zabraknąć tego podpunktu na naszej liście. To ćwiczenie nie tylko wyszczupla talię, ale również pomaga w wyrzeźbić mięśnie brzucha. Wystarczy napiąć ABS podczas sesji kręcenia, aby po kilku tygodniach zobaczyć efekty.

Pamiętaj o rozciągnięciu i rozgrzewce przed każdym treningiem, aby nie doszło do kontuzji.

Polecamy: 5 efektów robienia przysiadów

Źródło: Pinterest

4 KOMENTARZE

  1. Czy te ćwiczenia przez przypadek uniemożliwiają posiadania wcięcia w talii? Nie wiem co dokładnie na wcięcie ale na klepsydrę może pomóc rozbudowanie dolnych partii ciała i barków/pleców

    • Ja myślę że jeśli chcesz mieć efekt to minimum 8 minut , możesz też więcej ale np. rano przed południem i po południu . ( Pamiętaj żeby nie wieczorem bo może to powodować bezsenność
      a podobno jak się śpi to też spala się ileś tam kalorii )

  2. Ćwiczenia skośne rozbudowują takie mięśnie!! FIT DONICA dużo na ten temat powiedziała na swoim yt, warto posłuchać. Zwłaszcza gdy jest się w nadwyżce kalorycznej, po prostu stajesz się szafą (crossfitowcy itd)
    podobno jedynie hula hop i vacuum moze pomoc, i cwiczenia na abs

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj