Źródło: Pinterest

Poznaj efekty przysiadów, które zachęcą Cię do ćwiczeń!

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jakie są najlepsze efekty robienia przysiadów, to ten wpis jest przeznaczony właśnie dla Ciebie.

5 efektów robienia przysiadów

#1. Jędrne pośladki

Jeśli marzysz o jędrnych pośladkach, to zdecydowanie powinnaś spróbować przysiadów! Dzięki tym ćwiczeniom pośladki stają się nie tylko bardziej jędrne, ale również uniesione, co powoduje optyczne wyszczuplenie nóg.

#2. Uda v1

,,Robienie przysiadów rozbudowuje uda” – z jednej strony jest to prawda, ale z drugiej, kłamstwo. Robienie zwykłych przysiadów może powodować rozrastanie się ud, gdyż pracuje się wtedy nad mięśniami, które po rozbudowie niestety dają taki efekt. Na szczęście można tego uniknąć.

#3. Uda v2

Przysiady sumo. To dzięki nim możesz uniknąć rozrostu ud i nadal trenować partie nóg. Polecamy to ćwiczenie, gdyż dodatkowo potrafi nieźle rozciągnąć mięśnie ud.

#4. Walka z cellulitem

Robienie przysiadów pozwala pozbyć się tak zwanej ,,pomarańczowej skórki”. Wiadomo, że jeśli wykonasz jedną serię powtórzeniową, to nie zobaczysz od razu upragnionych efektów, ale po pewnym czasie możesz liczyć na pozbycie się kompleksów.

#5. Trening brzucha

Jeżeli napniesz mięśnie brzucha, podczas robienia przysiadów, to jesteś w stanie trenować również swój ABS. Angażowanie różnych części ciała w jednym ćwiczeniu pozwala na zaoszczędzenie czasu, a Ty możesz się cieszyć z udanego treningu.

Pamiętaj, aby przed każdym treningiem się rozciągnąć, nie zapomnij o kolanach oraz o tym, aby prawidłowo wykonywać przysiady, gdyż wykonywane w nieprawidłowy sposób mogą prowadzić do kontuzji!

Czytaj także: Dlaczego warto chodzić 10 tys. kroków dziennie?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj