ciekawostki o Norwegii
Pexels

Poznaj najpiękniejsze miejsca w Norwegii, które warto zobaczyć.

Jeśli marzysz o podróży do Norwegii albo chciałabyś zobaczyć piękne miejsca w północnej Europie, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Zanim dojdzie do wyjazdu, warto, żebyś przygotowała sobie plan podróży, który będzie obejmował najciekawsze zakątki tego rejonu. Jesteś ciekawa? Zapraszamy do wpisu!

Piękne miejsca w Norwegii

#1. Język Trolla = Trolltunga

Jest to skała w kształcie języka, stąd pochodzi jej nazwa. Wzniesienie to jest na poziomie 1100 metrów n.p.m. Aby zobaczyć przepiękne widoki, trzeba przebyć długą trasę, ale warto podjąć to wyzwanie. Klif wisi na wysokość 700 metrów, co z bliska robi ogromne wrażenie. Niestety, póki co, podróżnik musi pokonać długą trasę, która zajmuje około 10 godzin, a po drodze nie ma żadnych schronisk. Jednak to miejsce jest tak urokliwe, że pomimo nieudogodnień rocznie przyjeżdża tam niemal 80 tysięcy osób.

#2. Geirangerfjorden

Jest to fiord położony w południowo – zachodniej Norwegii. W 2005 roku został wpisany na listę UNESCO, co oznacza że musi mieć w sobie coś pięknego. My wspominamy o nim, gdyż znajdują się tam robiące zapierające dech w piersiach wodospady. Chcemy wyszczególnić jeden, a mianowicie Wodospad Siedmiu Sióstr, który spływa zboczami fiordu. Jesteśmy pewne, że przypadnie on do gustu każdemu podróżnikowi.

#3. Stavanger

Jest to miasto portowe, które  słynie z niezwykle urokliwych zaułków – ulic. Można tam zaobserwować „typowo norweskie” domki, które wprowadzają turystów w bajkowy klimat. Polecamy Gamle Stavanger, w której to właśnie można zobaczyć te piękne zabudowania. W mieście można również znaleźć Street Art, która jest poświęcona różnym dziełom.

#4. Preikestolen

Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Norwegii. Jest to klif zawieszony na wysokości 604 metrów n.p.m. Powstał prawdopodobnie w wyniku pęknięcia skał. Widoki rozciągające się z klifu mogą zapierać dech w piersiach. Dodatkowo jest to miejsce niedaleko Stavanger, więc jeśli będziesz w tym mieście, to warto się udać na wycieczkę.

#5. Tromso

Jest to dość popularne miasto, które leży za kołem podbiegunowym. Warto tu przyjechać w zimie, aby zobaczyć przepiękne zorze polarne. Spacer po urokliwym rynku wprowadzi Cię w zimowy, norweski nastrój. Można również skorzystać z psich zaprzęgów czy udać się w góry.

Jeśli byłaś w Norwegii i uważasz, że pominęłyśmy jakieś piękne miejsce, to koniecznie daj nam znać w komentarzu.

Czytaj także: 10 ciekawostek o Norwegii CZĘŚĆ #2

ciekawostki o Norwegii
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj