triki dotyczące instagrama
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/412923859588498199

W tym wpisie znajdziesz 6 porad, dzięki którym zwiększysz popularność swojego konta na Instagramie.

Jeśli zastanawiasz się, jak możesz zwiększyć liczbę odbiorców na Instagramie albo jak zdobywać więcej serduszek pod zdjęciami, to w tym wpisie przedstawiamy 6 korzystnych rad, które pomogą Ci rozkręcić Twój profil.

6 trików dotyczących Instagrama

#1. Ciekawy opis profilu

Twój opis nie może być zbyt długi i skomplikowany. Powinien on być jasny w odbiorze. Najlepiej wpisać tam zagadnienia dotyczące publikowanych postów tudzież samej siebie. Może być to krótkie przedstawienie. Warto użyć też hashtagów, które są bezpośrednio związane z tematyką Twojego konta. Jeśli Twój profil dotyczy przykładowo gotowania, to warto dopisać #cooking, który jest dostępny dla ludzi z całego świata.

#2. Piękne zdjęcia

Większość odbiorów ceni sobie pasujący do siebie i spójny feed. Chodzi o to, żeby zdjęcia pasowały do siebie kolorystycznie i były robione w jednym stylu, bo to sprawia, że przyjemniej się je ogląda. Jeśli na Twoim profilu będzie panował ?misz-masz” i zdjęcia nie będą spójne, to może to niektórych użytkowników zniechęcać do śledzenia Twojego konta.

#3. Ciekawe opisy

Warto przywiązywać uwagę do opisów zdjęć. Jeśli opis będzie nieadekwatny do zdjęcia, to dla wielu może być to niezrozumiałe zagranie i mogą się zrazić. Jeśli jednak w opisie będzie zawarta historia zdjęcia lub poruszony zostanie temat związany ze zdjęciem, to istnieje duża szansa, że zaciekawisz tym swoich odbiorców.

#4. Hashtagi (#)

Dodawanie hashtagów w opisie zdjęć to bardzo ważny zabieg, gdyż dzięki niemu Twoje fotografie mogą dotrzeć do odbiorców z każdej części świata. Wiele osób szuka interesujących ich grafik, zdjęć czy opisów na dany temat. Jeśli pod zdjęciem i opisem dotyczących np. gotowania użyjesz hashtag związany właśnie z tą czynnością, to dotrze ono do pewnej grupy, która interesuje się właśnie gotowaniem. 

#5. Lokalizacja

Dzięki wpisaniu lub udostępnieniu lokalizacji przy zdjęciu, możesz zdobyć nowych odbiorców i polubienia od osób, które mają już zaobserwowaną tą lokalizację albo od tych, którzy wyszukują tę lokalizację, gdyż są zainteresowani właśnie tym miejscem.

#6. Instastories

Pamiętaj, że dzięki Instastories także możesz dotrzeć do nowej grupy odbiorców. Jest to możliwe dzięki opcji udostępnienia lokalizacji albo hashtagów. Istnieje spora szansa, że osoby, którym wyświetli się Twój profil podczas przeglądania, zechcą zajrzeć na Twoje konto i być może zostać tam na dłużej albo przynajmniej zostawić troszkę miłości po sobie.

Pamiętaj, że przy prowadzeniu konta na Instagramie najważniejsza jest systematyczność. Dzięki niej nie stracisz obserwujących, którzy ze zniecierpliwienia zdecydowali się odejść albo dla których Twoje konto przestało być aktywne. Możesz również nawiązać kontakt z innymi użytkownikami i promować siebie nawzajem, np. na Instastories.

Czytaj także: Strony, które warto śledzić w poszukiwaniu inspiracji

triki dotyczące instagrama
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/451908143855069115

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj