Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz porady, dzięki którym unikniesz oszustw w internecie.

Nieraz zdarza się, że poznajemy fajnego chłopaka przez internet. Zadajemy sobie wtedy pytania: czy warto utrzymywać taką znajomość i czy zgodzić się na randkę w realnym świecie. Oczywiście musimy pamiętać, że nie zawsze to, co widzimy w internecie, jest takie samo w rzeczywistości. Nie możemy być zbyt ufne, ponieważ ktoś może to źle wykorzystać. Jak więc postępować, by nawiązać dobrą relację z chłopakiem i nie dać mu się oszukać?

Oto 5 porad, jak nie dać się oszukać chłopakowi w internecie:

1. Podawaj o sobie jak najmniej prywatnych informacji

W ten sposób unikniesz chociażby śledzenia Ciebie, kradzieży itp. Jeśli znasz kogoś krótko, nie ufaj mu zbytnio i nie podawaj swojego adresu zamieszkania, czy numeru telefonu. Nigdy nie wiesz, czy ten chłopak nie wykorzysta tego w zły sposób.

2. Nie wypełniaj ankiet, do których link Ci wyśle

Jest to jeden ze sposobów zhakowania konta na portalu społecznościowych, o którym (niestety) przekonałam się na własnej skórze. W moim przypadku konto udało się odzyskać, ale nie zawsze tak jest. Uważaj więc na wszelkie linki, jakie otrzymujesz, dokładnie je sprawdzaj i czytaj czego dotyczą, gdyż wiele z nich może być wirusami.

3. Dowiedz się o nim jak najwięcej

Zanim spotkasz się z jakimś chłopakiem, musisz lepiej go poznać. Jeśli będziesz pytać o jego życie (oczywiście bez nadmiernej ciekawości), łatwiej Ci będzie ustalić, czy coś kręci, czy mówi prawdę. Poproś go także o parę zdjęć, aby zminimalizować prawdopodobieństwo, że wcale nie jest tą osobą, za którą się podaje. Nie umawiaj się na spotkanie z chłopakiem, którego znasz krócej niż tydzień. On powinien to uszanować i zrozumieć, że musisz go najpierw bliżej poznać. Jeśli nalega, nie jest godzien Twojej uwagi, bo zależy mu zupełnie na czymś innym, niż na Tobie.

4. Nie wysyłaj prywatnych i odważnych zdjęć

Nigdy nie wiesz, czy chłopak nie ma zamiaru niewłaściwie i nielegalnie użyć Twoich zdjęć. Z tego powodu nie powinnaś wysyłać mu rodzinnych fotografii, ani tych w odważnych strojach. Może je potem przerobić w taki sposób, że będą Cię ośmieszać i dodać na jakąś stronę, a Ty poczujesz się niekomfortowo. Pamiętaj, że nigdy nie wiesz jakie intencje ma osoba poznana przez internet. Najlepszym sposobem na początku znajomości jest wysłanie maksymalnie 3 zdjęć, pobranych z Twojego Instagrama, czy Facebooka, na których nie widać zbyt wiele. W razie gdyby chłopak nieodpowiednio je wykorzystał, będziesz mogła tłumaczyć się tym, że pobrał je z portalu społecznościowego. Oprócz tego ludziom łatwiej będzie namierzyć sprawcę, gdy zobaczą takie same zdjęcia jak np. na Twoim profilu na Instagramie.

5. Nie angażuj się zbytnio

Spraw, aby chłopak sam zaczynał rozmowę i sprawdź, w jaką tematykę pójdzie. Dzięki temu przekonasz się na czym mu naprawdę zależy. Pokaż też, że nie jesteś łatwa (a niektórzy takich właśnie dziewczyn szukają przez internet) i trzeba o Ciebie zawalczyć. Nie bądź nachalna. Jeśli on nie odpisuje na daną rzecz, to może oznaczać, że Cię oszukuje, albo zastanawia się nad właściwą odpowiedzią. Jeśli chłopak chce zakończyć kontakt, nie zabraniaj mu tego. Bądź też stanowcza i nie naginaj swoich zasad.

Pamiętaj, że w sieci trzeba być niezwykle ostrożnym i nie można wierzyć we wszystko, co się widzi. W dzisiejszych czasach jest wiele oszustw i zakłamania w internecie, dlatego bądź naprawdę uważna, bo konsekwencje mogą być bolesne. Żeby się potem nie zawieść, weź pod uwagę też to, że bardzo często znajomości przez internet trwają krótko. Uważaj na siebie!
Co Twoim zdaniem mogłoby pomóc zachować większe bezpieczeństwo w internecie?

Polecamy: Jak poderwać chłopaka przez FB lub Instagram?

Jak poderwać chłopaka przez FB lub Instagram?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj