W tym wpisie dowiesz się, jaki masz rodzaj skóry na twarzy.

Określenie swojego typu cery jest niezbędne, abyś mogła odpowiednio ją pielęgnować i dobrać kosmetyki przeznaczone dla Ciebie. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą zaszkodzić Twojej skórze, dlatego aby do tego nie dopuścić sprawdź, który z poniższych opisów najbardziej pasuje do Ciebie.

Zacznij od przemycia twarzy wodą z mydłem i odczekaj pół godziny. Teraz sprawdź, jakie objawy u siebie widzisz.

Cera normalna. To marzenie każdej z nas, ta skóra jest idealna: różowa, gładka, bez żadnych defektów, napięta i jędrna, a do jej pielęgnacji wystarczy codzienna higiena.

Cera tłusta. Błyszcząca z widocznymi, rozszerzonymi porami, zazwyczaj gruba i szorstka. Może mieć szarawy lub żółtawy odcień. Do jej pielęgnacji niezbędne są specjalne kosmetyki na bazie beztłuszczowej. Dobrze reaguje też na wodę i mydło.

Cera mieszana. Jej pielęgnacja wymaga wiele czasu i cierpliwości. Na policzkach i w okolicy ust skóra jest sucha i napięta, natomiast w strefie T (broda, nos, czoło) błyszczy się, jak w przypadku cery tłustej. Stosuj kosmetyki odpowiednie do Twojego rodzaju skóry, które nie zawierają w składzie alkoholu.

Cera sucha. Ma skłonności do ściągania się i łuszczenia, jest jasnego koloru. W tym przypadku ważne jest nawilżenie od zewnątrz, ale też od środka, ponieważ skóra ta szybko traci sprężystość, co w przyszłości wiąże się ze zmarszczkami (ten typ skóry starzeje się najszybciej). Stosuj łagodne kosmetyki, przeznaczone do Twojego rodzaju cery i unikaj zmywania makijażu wodą i mydłem.

Cera wrażliwa. Chyba najbardziej problematyczna ze wszystkich, ponieważ najtrudniej o nią dbać. Charakteryzują ją rozszerzone naczynka, plamki lub zaczerwienienia, częste pieczenie, uczucie mrowienia lub ściągania. W tym przypadku konieczne jest stosowanie kosmetyków hipoalergicznych, przeznaczonych specjalnie do skóry wrażliwej.

Polecamy: 5 sposobów na promienną cerę

Jak określić rodzaj cery?

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

  1. Mam cerę wrażliwą, naprawdę ciężko o nią dbać. Od pierwszych promieni słonecznych trzeba nakładać krem z filtrem, uważać, by jej zbytnio nie przesuszyć albo przypadkiem zapchać…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here