Źródło: Pinterest

W tym wpisie dowiesz się, jaki masz rodzaj skóry na twarzy.

Określenie swojego typu cery jest niezbędne, abyś mogła odpowiednio ją pielęgnować i dobrać kosmetyki przeznaczone dla Ciebie. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą zaszkodzić Twojej skórze, dlatego aby do tego nie dopuścić sprawdź, który z poniższych opisów najbardziej pasuje do Ciebie.

Zacznij od przemycia twarzy wodą z mydłem i odczekaj pół godziny. Teraz sprawdź, jakie objawy u siebie widzisz.

Cera normalna. To marzenie każdej z nas, ta skóra jest idealna: różowa, gładka, bez żadnych defektów, napięta i jędrna, a do jej pielęgnacji wystarczy codzienna higiena.

Cera tłusta. Błyszcząca z widocznymi, rozszerzonymi porami, zazwyczaj gruba i szorstka. Może mieć szarawy lub żółtawy odcień. Do jej pielęgnacji niezbędne są specjalne kosmetyki na bazie beztłuszczowej. Dobrze reaguje też na wodę i mydło.

Cera mieszana. Jej pielęgnacja wymaga wiele czasu i cierpliwości. Na policzkach i w okolicy ust skóra jest sucha i napięta, natomiast w strefie T (broda, nos, czoło) błyszczy się, jak w przypadku cery tłustej. Stosuj kosmetyki odpowiednie do Twojego rodzaju skóry, które nie zawierają w składzie alkoholu.

Cera sucha. Ma skłonności do ściągania się i łuszczenia, jest jasnego koloru. W tym przypadku ważne jest nawilżenie od zewnątrz, ale też od środka, ponieważ skóra ta szybko traci sprężystość, co w przyszłości wiąże się ze zmarszczkami (ten typ skóry starzeje się najszybciej). Stosuj łagodne kosmetyki, przeznaczone do Twojego rodzaju cery i unikaj zmywania makijażu wodą i mydłem.

Cera wrażliwa. Chyba najbardziej problematyczna ze wszystkich, ponieważ najtrudniej o nią dbać. Charakteryzują ją rozszerzone naczynka, plamki lub zaczerwienienia, częste pieczenie, uczucie mrowienia lub ściągania. W tym przypadku konieczne jest stosowanie kosmetyków hipoalergicznych, przeznaczonych specjalnie do skóry wrażliwej.

Polecamy: 5 sposobów na promienną cerę

Jak określić rodzaj cery?

Źródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

  1. Nie myjcie cery tłustej wodą z mydłem xdd mydło naruszy barierę lipidową skóry (przesuszy ją), co sprawi, że skóra będzie wydzielała jeszcze więcej łoju, żeby przywrócić nawilżenie. Najlepiej jest używać delikatnego żelu

  2. Mam cerę wrażliwą, naprawdę ciężko o nią dbać. Od pierwszych promieni słonecznych trzeba nakładać krem z filtrem, uważać, by jej zbytnio nie przesuszyć albo przypadkiem zapchać…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj