Źródło: Pinterest

Poznaj skuteczne metody, dzięki którym szybko zapanujesz nad złością.

Każdemu z nas mogą czasem puścić nerwy. Co jednak zrobić, aby ani nasze otoczenie, ani my, nie ucierpieli w związku z naszym napadem wściekłości? Skorzystaj z naszych porad!

Jak opanować złość?

#1. Wyjdź na dwór. Po pierwsze dopływ świeżego powietrza dobrze Ci zrobi. Po drugie, jeśli jesteś zła na kogoś, to chwilowa ?separacja? na pewno Wam nie zaszkodzi, a może tylko pomóc. Będziesz miała czas, żeby ochłonąć i się uspokoić.

#2. Zamknij oczy i oddychaj głęboko. Po prostu spróbuj się uspokoić. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie jest takie proste, ale przynajmniej spróbuj! Kilka głębokich wdechów i wydechów pomoże Ci się uspokoić.

#3. Zniszcz kartkę. Nie wyżywaj się na żadnych sprzętach, meblach i rzeczach, których byłoby Ci szkoda. Zepsucie jednej kartki to nie taka wielka zbrodnia (choć oczywiście zachęcamy do dbania o środowisko i oszczędzania papieru), a może pomóc Ci wyładować złość. Kartkę możesz podrzeć, podeptać lub na niej poskakać. Ważne, żebyś poczuła się lepiej.

#4. Poćwicz. Na pewno nieraz widziałaś na filmach, że ktoś wychodzi na dwór pobiegać, aby oderwać się od problemów. To pomaga również w sytuacji, gdy jesteś zła. Jeśli nie lubisz biegać, to poskacz lub idź na rower. Ważne, żebyś się zmęczyła.

Jak opanować złość?

#5. Krzycz. Oczywiście pod warunkiem, że nie mieszkasz w bloku 🙂

#6. Przeklnij. Oczywiście damy nie przeklinają, ale czasami jedno brzydkie słowo sprawia, że tak po prostu robi nam się lepiej.

7. Uśmiechnij się. Choć w chwilach złości uśmiechanie się, to ostatnia rzecz, na jaką mamy ochotę, to zrób to. Dzięki temu, do Twojego mózgu trafi informacja, że jesteś zadowolona i powinnaś poczuć się lepiej.

Ciekawy cytat: ,,Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych”. Pomyśl o tym, kiedy kolejny raz wpadniesz w złość. – Ernest Hemingway.

Źródło zdjęć: www.terryrichardson.com | Pexels

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj