Unikanie pustych kalorii to najlepszy sposób na to, by stracić na wadze lub utrzymać piękną sylwetkę. Jak tego dokonać bez wprowadzania surowych zasad? Oto kilka super tricków, które Ci pomogą!

Jak unikać jedzenia pustych kalorii?

Zawsze jedz śniadanie

Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jest to w 100% prawda. Śniadanie powinnaś zjeść w ciągu godziny od momentu, kiedy wstałaś. Dzięki temu Twój metabolizm zacznie pracować na pełnych obrotach. Jeśli pominiesz śniadanie ciało wejdzie w tryb głodu i spowolni przemianę materii. Ponadto wychodząc z domu z pustym żołądkiem, narażasz się na ryzyko kupienia drożdżówki lub zapiekanki w drodze do szkoły.

Pozwól sobie na przekąskę

Jeśli posiłki dzieli 3-4 godzinna przerwa, możesz śmiało zdecydować się na nieprzekraczającą 150 kalorii przekąskę. Eksperci zalecają takie rozwiązanie, ponieważ eliminuje to ryzyko podjadania. Pamiętaj, że nie powinien to być batonik lub puszka coli, lecz coś zdrowego.

Nie czekaj zbyt długo na drugie śniadanie

Zdarza Ci się być tak zajętą, że nie masz czasu, by zjeść to co przygotowałaś? Powinnaś wygospodarować chwilę, aby zjeść spokojnie swój lunch. Zbyt długie przerwy między posiłkami mogą utrudniać spadek masy ciała, tak samo jak nieregularne posiłki. Warto więc znaleźć na nie chwilkę.

Jak unikać jedzenia pustych kalorii?

Nie podjadaj po kolacji

A najlepiej omijaj kuchnię szerokim łukiem 🙂 Zrezygnuj z wieczornego chrupania popcornu podczas ulubionego serialu. Takie drobne grzeszki mogą być przyczyną braku efektów odchudzania, a co gorsza odwrotnych skutków. Zamiast po kaloryczną przekąskę, sięgnij po szklankę wody.

Jedz kolację dwie godziny przed snem

Słyszałaś pewnie, że kolację powinno jeść się do godziny 18:00. Ten posiłek należy do lekkich, więc jedząc go o 18:00 i chodząc spać ok. 22:00-23:00, narażamy się na sięgnięcie po dodatkową przekąskę. Właśnie dlatego powinnaś ostatni w ciągu dnia posiłek, jeść około dwóch godzin przed pójściem spać.

Pij wodę z cytryną!

Woda z cytryną ma szereg zalet, które czynią ją napojem idealnym. Woda z cytryną nie tylko poprawia trawienie, dodaje energii, poprawia wygląd skóry, ale także wspomaga układ odpornościowy. Szklanka wody z cytryną przed śniadaniem szybciej rozbudzi metabolizm, a co za tym idzie, cyferki na wadze ulegną zmianie 🙂

Źródło zdjęć: Pexels

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj