Poznaj wszystkich sztuczki i oszustwa stosowane w sklepach, które mają nas zachęcić do zakupów!

Specjalne oświetlenie. Światła w przymierzalniach są ustawione tak, abyś wyglądała w lustrzanym odbiciu jak najkorzystniej. Jeśli zdarzyło Ci się kiedyś kupić coś, a w domu stwierdzić, że jednak wcale nie wyglądasz w tym tak fajnie, to właśnie dzięki temu zabiegowi.

,,Promocje”. Często zdarza się tak, że na danym ubraniu są dwie ceny – stara, która jest przekreślona (lub zaklejona) i nowa – niższa od poprzedniej. Co wtedy myślisz? Wow, obniżyli cenę, więc warto to kupić! Prawda jednak może Cię rozczarować – często zdarza się, że stara cena jest specjalnie zawyżona, a ta ,,promocyjna” to po prostu normalna cena danego towaru. Nieraz sklepom zdarzają się wpadki i gdy odkleisz wszystkie ceny, okaże się, że pod spodem, na metce, wydrukowana cena jest dokładnie taka sama, jak ta ,,promocyjna” (lub nawet niższa!).

Ułożenie towaru. To nie przypadek, że niektóre produkty są ustawione zaraz przy wejściu do sklepu. Po prostu sprzedawcy chcą się ich jak najszybciej pozbyć. To nie dotyczy tylko ubrań. W sklepach spożywczych, towary z krótszą datą przydatności do spożycia, są ułożone na wierzchu.

Czytaj dalej:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here