Podoba Ci się kolega z klasy, ale brak Ci odwagi, żeby mu o to bym powiedzieć? Sprawdź, jak dać mu do zrozumienia, że nie jest Ci obojętny.

Macie wspólnych znajomych? Poproś ich o pomoc! Niech Was ze sobą zapoznają. W grupie będzie Ci łatwiej nawiązać z nim kontkt, niż sam na sam.

Wspólna nauka. Nie rozumiesz jakiegoś tematu, z którego on jest dobry, albo odwrotnie – on nie radzi sobie z czymś, co dla Ciebie jest banalne? To świetnie się składa! Zaproponuj mu wspólną naukę, niech on Ci coś wytłumaczy – lub Ty pomożesz jemu. To świetna okazja, żeby się bliżej poznać.

Zajęcia pozalekcyjne. Jeśli on chodzi na siłownię lub jakieś szkolne zajęcia pozalekcyjne, koniecznie się na nie zapisz. Tam będziecie mogli swobodniej porozmawiać niż na przerwie między lekcjami.

Zorganizuj spotkanie po szkole. Może to być wyjście do kina, na pizzę, grill, ognisko – możliwości masz dużo. Ważne, żeby spotkać się z klasą poza murami szkolnymi. Tam będziesz miała większą szansę zbliżyć się do wypatrzonego chłopaka.

Wspólny projekt. Zgłoś się do tego samego projektu, co on. Będziecie mogli ze sobą porozmawiać, a omawianie zadania będzie tylko pretekstem do dalszej rozmowy.

Pomóż mu w czymś. Możesz np. podpowiedzieć mu na sprawdzianie coś, czego nie będzie wiedział. Jeśli sam nie podziękuje, możesz mu powiedzieć, że wisi Ci kawę w ramach podziękowania 🙂

Tak naprawdę wiele zależy od jego osobowości. Jeśli jest nieśmiały, powinnaś zrobić pierwszy krok, jeśli jednak jest przebojowy i ma duże powodzenie u dziewczyn, pewnie niejedna próbowała już podobnych metod. Czasem najlepszym rozwiązaniem jest… ignorowanie chłopaka. W końcu nie od dziś wiadomo, że mężczyźni to zdobywcy, dlatego jeśli będzie wiedział, że jesteś nim zainteresowana, to paradoksalnie on może nie być zainteresowany. Jeśli zaś nie będziesz na niego zwracać uwagi, on zrobi wszystko, żeby Cię zdobyć!

Co jeszcze możesz zrobić? Zadbaj o swój wygląd, staraj się utrzymywać z nim kontakt wzrokowy odrobinę dłużej niż powinnaś (oczywiście raz na jakiś czas, a nie co chwilę!). Jeśli starczy Ci odwagi, uśmiechnij się do niego i zobacz czy również odpowie uśmiechem, rozmawiając z nim baw się delikatnie włosami i pamiętaj, żeby nie chichotać nerwowo w jego obecności, poproś go do tańca na szkolnej dyskotece. Bądź odważna! Chłopcy nie lubią szarych myszek.

Jeśli macie jeszcze inne sprawdzone sposoby, koniecznie napiszcie o nich w komentarzu! 🙂

Źródło tekstu: http://www.stylowkidlanastolatek.|| Źródło zdjęć: http//weheartit.com
PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here