Brak Ci wiary w siebie i masz niską samoocenę? Podpowiemy Ci jak to zmienić!

Osoby, które mają niską samoocenę dają się wykorzystywać innym, nie bronią swoich racji i praw, a potrzeby innych są dla nich ważniejsze niż ich własne. To wszystko powoduje odczucie dyskomfortu i bólu.

Co zrobić, aby podnieść swoją samoocenę?

Przestań się porównywać do innych. Nie staraj się dorównać komuś innemu, ponieważ jesteś wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Jeśli masz jakieś marzenia lub cele, skup się na ich realizacji, a nie na rywalizowaniu z koleżanką, której z Was lepiej to wychodzi.

Skup się na swoich zaletach. Zamiast wciąż myśleć o wadach, zastanów się, co masz w sobie ładnego/interesującego (na pewno coś takiego masz!) i na tym się skup. Jeśli powodem Twojej niskiej samooceny jest Twój wygląd to po prostu zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić i popracuj nad tym, na co masz wpływ. Jeśli nie umiesz znaleźć w sobie nic pozytywnego, poproś o pomoc mamę, siostrę lub przyjaciółkę.

Zapamiętuj komplementy. Zamiast gwałtownie zaprzeczać, gdy ktoś mówi Ci coś miłego, po prostu podziękuj i koniecznie zapamiętaj! Nie szukaj podstępu w komplementach, jeśli ktoś Cię pochwalił to dlatego, że miał ku temu powody!

Nie bądź dla siebie zbyt surowa. Jeśli popełnisz jakiś błąd, nie krytykuj siebie zbyt mocno. Każdemu może zdarzyć się pomyłka! Nikt nie jest nieomylny i w oczach innych, Twój błąd wcale nie jest taką zbrodnią, jak Ci się wydaje.

Czytaj dalej:

1
2
PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here