Źródło: Pinterest

Dokucza Ci brak towarzystwa? Poznaj 6 sposobów na samotność.

Większość z nas nie lubi być samotna i stara się za wszelką cenę znaleźć sobie towarzystwo. Nie zawsze jest to takie proste, szczególnie jeśli nie jesteśmy przebojowe. Istnieją jednak sposoby na pokonanie samotności, a w tym wpisie przedstawimy 6 z nich.

6 sposobów na samotność

#1. Zaloguj się na czacie. Choć czasy świetlne internetowych czatów nieco przeminęły to nadal loguje się tam sporo osób. Jeśli potrzebujesz z kimś porozmawiać, to jest to jeden ze sposobów.

#2. Zadzwoń do kogoś z rodziny. Często brakuje nam czasu, żeby porozmawiać z babcią czy kuzynką. Telefon do nich z pewnością sprawi, że poczujesz się lepiej.

#3. Zapisz się na zajęcia pozalekcyjne. Na tych organizowanych w szkole, spotkasz osoby w Twoim wieku, natomiast w innym miejscu tez możesz liczyć poznanie kogoś ciekawego, nawet jeśli będzie od Ciebie starszy lub młodszy.

#4. Udzielaj się na forum. Znajdź miejsce, gdzie ludzie dyskutują na interesujące Cię tematy i włącz się do tej rozmowy. Często zdarza się, że można tam poznać ciekawe osoby, z którymi kontynuuje się rozmowę poza forum.

#5. Daj szansę córce znajomych Twoich rodziców. Jeśli znajomi Twoich rodziców mają córkę (albo syna) w podobnym wieku do Twojego to namów ich na jakieś spotkanie. Niech wpadną do Was, a Ty może zyskasz nową znajomość?

#6. Wyjdź do ludzi. Nie w każdym miejscu będziesz czuć się niezręcznie z tego powodu, że poszłaś tam sama. Być może kino czy kawiarnia nie są najlepszym pomysłem  (choć i w te miejsca przychodzi sporo osób bez towarzystwa), ale już basen, zajęcia fitness, czy spotkanie z autorem książki to opcje jak najbardziej dla ,,samotników”. Oczywiście zawsze warto próbować nawiązać nowe znajomości w takich miejscach.

Czytaj także: Jak uchronić się przed jesienną depresją?

sposoby na samotność

Źródło zdjęć: Pinterest

4 KOMENTARZE

  1. Ja czasem z nudów wchodzę na czat i jak tak sobie chwile popisze z kimś to zazwyczaj dochodzę do wniosku, że jakbym miała mieć takich znajomych, to już wolę być samotna xd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj