Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?
Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów? W tym wpisie znajdziesz sposoby, które pomogą Ci się z tym uporać.

Długie i gęste włosy to atrybut każdej dziewczyny. Niestety na skutek różnych czynników włosy mogą zacząć wypadać. Część dziewczyn decyduje się na skrócenie długości, jednak warto to rozwiązanie potraktować jako ostateczność. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, które warto wypróbować, zanim sięgniesz po nożyczki.

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Zanim przejdziemy do sposobów na wzmocnienie włosów, przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym przyczynom ich wypadania:

  • nieodpowiednia pielęgnacja
  • niedobór witamin
  • brak ochrony przed czynnikami atmosferycznymi
  • zaburzenia hormonalne
  • uwarunkowania genetyczne.

Sposoby na wypadanie włosów wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji

Stylizacja na gorąco, czyli prostowanie, kręcenie, a także suszenie mogą bardzo osłabić włosy, w efekcie czego zaczną one wypadać. Rozwiązanie tego problemu jest dość oczywiste – w miarę możliwości ogranicz używanie prostownicy i lokówki, a włosy susz chłodnym strumieniem powietrza. Używaj także termoochronnych kosmetyków, które zabezpieczą włosy przed szkodliwym wpływem wysokich temperatur.

Sposoby na wypadanie włosów wskutek niedoboru witamin

Wypadanie włosów może być spowodowane niedoborami witamin A, B, C, E, a także żelaza, cynku lub miedzi. Warto regularnie robić podstawowe badania, aby wykryć ewentualne braki makroelementów i móc szybko zareagować.

Sposoby na wypadanie włosów wskutek braku ochrony przed czynnikami atmosferycznymi

Do niesprzyjających naszym włosom czynników atmosferycznych zaliczamy wiatr, mróz, a także słońce. Aby ochronić włosy przed chłodem, należy pamiętać o noszeniu szalika oraz ciepłej czapki w okresie jesienno-zimowym. Latem zabezpieczaj włosy przed szkodliwym działaniem słońca, zakładając czapkę z daszkiem lub chustkę.

Sposoby na wypadanie włosów wskutek zaburzeń hormonalnych

Zaburzenia hormonalne należy potwierdzić za pomocą badań. Jeżeli mimo odpowiedniej pielęgnacji, nie zauważyłaś żadnej poprawy, a włosy nadal wypadają tak jak wcześniej, rozważ zrobienie dokładnych badań.

Sposoby na wypadanie włosów wskutek uwarunkowań genetycznych

Na naszą genetykę niewiele możemy niestety zrobić. Jeżeli skłonność do wypadania włosów odziedziczyłaś po mamie czy babci, będziesz musiała pogodzić się z faktem, że taka Twoja uroda. Oczywiście nie oznacza to, że nie możesz nic zrobić – prawidłowa pielęgnacja oraz suplementacja mogą nieco poprawić kondycję Twoich włosów.

Odpowiednia pielęgnacja wypadających włosów

Bez względu na przyczynę wypadania, odpowiednia pielęgnacja jest ważnym krokiem, którego nie należy pomijać. Stosuj odpowiedni szampon oraz odżywkę, a raz w tygodniu nakładaj maskę, która dogłębnie odżywi Twoje włosy.

Czytaj także: Genialna maseczka na szybszy porost włosów

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?
Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj