Źródło: Pinterest

Często miewasz napadły złości? W tym wpisie znajdziesz 8 sposobów, które pomogą Ci się uspokoić.

Każdy z nas się czasem złości. Jeżeli jednak łatwo ulegasz negatywnym emocjom i ciężko jest Ci się uspokoić, z pewnością powinnaś przeczytać ten wpis. Znajdziesz tutaj skuteczne sposoby, które pomogą Ci szybko odzyskać równowagę.

8 sposobów, dzięki którym opanujesz złość

#1. Zrób trening

Aktywność fizyczna pozwoli Ci oderwać myśli od wszelkich trosk i się uspokoić. Już sama zmiana otoczenia poprzez wyjście z domu zadziała na Ciebie pozytywnie. Wyjdź pobiegać, pojeździć na rowerze lub po prostu na krótki spacer. Zobaczysz, że od razu zrobi Ci się lepiej.

#2. Zacznij głęboko oddychać

Kiedy jesteś wściekła i nie możesz się uspokoić skupienie się na oddechu może szybko Cię uspokoić. Zamknij oczy i skup się na swoim oddechu. Weź głęboki wdech nosem i policz w myślach do trzech. Następnie powoli wypuść powietrze ustami i znów policz do trzech. Powtarzaj głębokie wdechy i wydechy do momentu, aż nerwy Cię opuszczą.

#3. Weź kartkę i rysuj

Wystarczy arkusz papieru i długopis. Nie musisz tworzyć arcydzieła – możesz zacząć rysować kółka bądź inne geometryczne kształty. Możesz też po prostu zamalować kartkę (trochę szkoda tuszu, ale jeśli ma Ci to pomóc, to śmiało 🙂 Na końcu pognieć kartkę albo podrzyj i wyrzuć do kosza. Z pewnością poczujesz ulgę.

#4. Krzycz

Krzyk pozwala wyrzucić z siebie nagromadzone emocje. Jeśli tylko masz taką możliwość (np. jesteś sama w domu lub niedaleko miejsca Twojego zamieszkania jest jakieś odosobnione miejsce), pozwól sobie na kilka minut krzyku, warczenia, pisku lub… płaczu.

#5. Policz do dziesięciu

Ta prosta metoda świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy się z kimś kłócimy. Wtedy, pod wpływem złości i negatywnej energii, bardzo łatwo powiedzieć o kilka słów za dużo. Zamknięcie oczu i policzenie do 10 da Ci chwilę na uspokojenie się.

#6. Uśmiechnij się

Brzmi niedorzecznie? Liczne badania naukowe potwierdzają, że kiedy się uśmiechamy, do naszego mózgu trafia informacja, że jesteśmy zadowoleni. Choć nie należy spodziewać się tu spektakularnych efektów, to jednak kiedy zaczniesz się uśmiechać, powinnaś poczuć się nieco lepiej.

#7. Porozmawiaj z kimś

Często rozmowa z bliską osobą pomaga wyzbyć się negatywnych emocji. Kiedy jesteś zła, odezwij się do mamy, siostry czy najlepszej przyjaciółki i po prostu powiedz im, co Cię trapi. Szybko poczujesz się tak, jakbyś zrzuciła z siebie ten ciężar.

#8. Posłuchaj muzyki

Dźwięki ulubionej piosenki szybko poprawią Ci nastrój. Kiedy czujesz, że ogarnia Cię złość, załóż na uszy słuchawki i odpal kilka piosenek. Możesz zacząć śpiewać – dzięki temu Twój humor jeszcze szybciej się polepszy.

Jakie sposoby na opanowanie złości sprawdzają się u Ciebie najlepiej? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Najczęstsze powody kłótni nastolatek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj