Źródło: Pinterest

O co najczęściej kłócą się nastolatki? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

Młodzi ludzie najczęściej kłócą się z rodzicami, choć zdarza im się oczywiście sprzeczać także z rówieśnikami. W tym wpisie skupiamy się na najpopularniejszych powodach ich konfliktów.

Najczęstsze powody kłótni nastolatek

#1. Kieszonkowe

Chyba nie ma na świecie nastolatki, która uważałaby, że jej kieszonkowe jest zbyt wysokie. Zazwyczaj chcemy, aby ta kwota była wyższa, o ile w ogóle dostajemy jakiekolwiek pieniądze. Kieszonkowe często jest wykorzystywane przez rodziców jako karta przetargowa, co może potęgować konflikt.

#2. Szkoła

Oceny ze sprawdzianów, wyniki egzaminów, wybór ścieżki edukacyjnej… To wszystko wywołuje zazwyczaj u rodziców niepokój. Niektórzy rodzice mają wobec swoich dzieci wysokie oczekiwania, które są wręcz nie do spełnienia. Szkoła jest częstym powodem kłótni nastolatek.

#3. Powroty do domu

To normalne, że nastolatki czują się dorosłe i chcą móc same decydować np. o tym, o której godzinie wracają do domu. Nie ma także nic dziwnego w tym, że ich rodzice mają na ten temat zupełnie odmienne zdanie. W tej sytuacji nie trudno o konflikt.

#4. Chłopcy

Chłopcy mogą być powodem kłótni pomiędzy nastolatkami (szczególnie, kiedy dwie koleżanki zakochają się w jednej osobie). Często faceci są także przyczyną konfliktów pomiędzy nastolatką, a jej rodzicami. Niektórym bardzo ciężko jest zaakceptować fakt, że ich mała córeczka staje się kobietą.

#5. Ubiór

Wiek dojrzewania wiąże się z wieloma zmianami u młodego człowieka. Jedną z nich jest poszukiwanie własnego stylu. Rodzicom nie zawsze podoba się to, co ich nastoletnie córki na siebie zakładają, co w efekcie prowadzi do kłótni.

#6. Obowiązki domowe

Podział obowiązków domowych nie zawsze jest sprawiedliwy. Większość nastolatek z pewnością zgodzi się, że rodzice potrafią zrzucać na nas naprawdę wiele zadań. Kiedy nie mamy czasu ani ochoty pomagać w domu, a lista obowiązków jest długa, nietrudno o konflikt.

Zgadzasz się z naszą listą najczęstszych powodów kłótni nastolatek, czy coś byś do niej dodała? Czekamy na Twój komentarz!

Czytaj także: Niespełnione ambicje rodziców ? jak z nimi walczyć?

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj