Jak ukryć związek przed rodzicami?
Źródło: Pinterest

Ukrywasz związek przed najbliższą rodziną ze strachu o ich reakcję? W tym znajdziesz wskazówki, jak powiedzieć rodzicom o tym, że masz dziewczynę.

Od pewnego czasu masz dziewczynę i chciałbyś przestać ukrywać ten fakt przed rodzicami? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak wyznać prawdę, aby wszystko poszło gładko.

Jak powiedzieć rodzicom o dziewczynie?

Przygotuj się do rozmowy

Zastanów się, o co mogą pytać Twoi rodzice i jakie ewentualnie mogą mieć zastrzeżenia, odnośnie Twojego związku. Przygotuj sobie odpowiedzi na trudne pytania i zastanów się, jakie zalety oraz mocne strony ma Twoja dziewczyna. Przedstaw swoją ukochaną z jak najlepszej strony, a Twoim rodzicom będzie z pewnością łatwiej zaakceptować Wasz związek.

Zacznij delikatnie temat

Zanim przejdziesz do zasadniczej rozmowy, spróbuj wpierw wybadać teren. Spytaj rodziców ile mieli lat, jak zaczęli chodzić na randki i jak się poznali. Możesz też zapytać, co by powiedzieli na to, gdybyś miał dziewczynę.

Zastanów się, z kim porozmawiasz

Może, zamiast od razu zbierać razem całą familię i ogłaszać im nowinę, porozmawiasz wpierw tylko z mamą lub z tatą? Sam wiesz najlepiej, które z rodziców lepiej przyjmie tę informację. Jeśli następnie jedno przekaże nowinę drugiemu, unikniesz niepotrzebnego stresu.

Wybierz dogodny moment

Nie ma sensu rzucać informacji na temat związku w przelocie. Nie licz na to, że rodzice udadzą, że tego nie usłyszeli i przejdą nad tym do porządku dziennego. Lepiej po prostu zacznij rozmowę przy obiedzie albo w wolnej chwili, kiedy wszyscy będziecie mieli chwilę czasu.

Zapewnij rodziców, że pogodzisz wszystkie obowiązki

Większość rodziców odczuwa obawę w związku z nastoletnimi miłostkami z uwagi na szkołę. Po prostu boją się, że skupisz się na miłości i zaniedbasz naukę. Musisz przekonać opiekunów, że Twój związek nie będzie miał negatywnego wpływu na szkołę, no i oczywiście to udowodnić!

Przedstaw rodzicom swoją dziewczynę

Najlepszym sposobem na to, aby przekonać rodziców do Twojej dziewczyny, jest przedstawienie im jej. Niech na własne oczy przekonają się, że Twoja ukochana to wspaniała osoba, która ma na Ciebie dobry wpływ.

Jak przeprowadzić rozmowę z rodzicami?

Nie ma sensu bawić się w podchody. Potraktuj to jako normalną rzecz (bo przecież to jest całkowicie normalne!). Staraj się nie okazywać zdenerwowania, aby nie utwierdzać rodziców w tym, że robisz coś niedozwolonego. Pamiętaj, że większość rodziców, choć na początku mogą być zaskoczeni, nie mają nic przeciwko temu, aby ich nastoletnie dzieci były w związkach.

Czytaj także: 50 pytań do dziewczyny, które musisz jej zadać!

Jak ukryć związek przed rodzicami?
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj