Jesteś zestresowana i nie wiesz jak się uspokoić? Nasze porady z pewnością Ci pomogą!

Serce bije jak szalone, jesteś cała spięta, a w gardle stoi Ci „gula”? Na pewno nieraz doświadczyłaś tego uczucia. Stres często pobudza nas do działania, jednak jego nadmierna i długotrwała obecność w naszym życiu, jest dla nas niekorzystna. Oto kilka prostych sposobów, jak sobie z nim poradzić.

1. Aromatyczna kąpiel. Do ciepłej wody w wannie wlej trochę lawendowego płynu do kąpieli. Zapach lawendy działa odprężająco.  Zanurz się w cieple i uspokój myśli. Pamiętaj, aby nie być w wannie za długo. Woda nie powinna być za gorąca, aby nie zrobiło Ci się słabo lub duszno.

2. Wdech i wydech. Oddychaj głęboko i powoli. Oddychaj przeponą. Weź przez nos głęboki wdech i powoli (nie możesz zrobić tego za szybko, gdyż może zrobić Ci się słabo, a to dodatkowo Cię zdenerwuje) zrób wydech przez usta. Powtórz kilka razy.

3. Rozciąganie. Rozłóż matę i bierz się do rozciągania. Wykonuj ruchy płynnie i powolne. Pamiętaj też o odpowiednim, głębokim oddechu.

4. Herbatki ziołowe. W tym przypadku niezastąpiona jest melisa 🙂 Torebkę z herbatą zalej wrzątkiem, przykryj małym talerzykiem i zaparzaj przez 8-10 minut. Nie dosładzaj. Usiądź w fotelu i powoli pij ciepły napar.

Jak poradzić sobie ze stresem?

5. Spacer. Masz wrażenie, że zaraz eksplodujesz? Zamiast rzucać się na czekoladę, włóż wygodne buty i wyjdź na dwór. Pospaceruj lub nawet potruchtaj tak długo, aż nie poczujesz się lepiej. To naprawdę czyni cuda.

6. Czas na przytulanie. Przytulanie rozładowuje emocje i pomaga nam się uspokoić. Miałaś ciężki dzień? Przytul się do kogoś bliskiego.

7. Rozmowa. Może warto się komuś zwierzyć? Masz poważny problem lub po prostu coś nie daje Ci spokoju? Powiedz o tym komuś. Poproś o pomoc lub o zwykłą radę i szczerą rozmowę. Może się okazać, że kamień spadnie Ci z serca.

8. Muzyka. Włącz wesoły kawałek i wytańcz swoje napięcie. A może wolisz wyciszyć się przy spokojniejszym utworze? Twój wybór. Załóż słuchawki i odetnij się na chwilę od problemów.

A Ty jak radzisz sobie ze stresem? Napisz nam w komentarzu!

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http://tumblr.com https://www.pexels.com

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię